Jdi na obsah Jdi na menu
 


46.JIZERSKÁ 50 - 2013

17. 1. 2013
Čtvrtek 10.1. Odjezd je stanoven na 14,00hod. To se daří a v sestavě Míra, Tom a Zdeněk Procházka jedeme optimisticky naladěni vstříc Jizerkám. Po teplém začátku roku je předpověď počasí pro další dny velmi příznivá. Cesta je bezproblémová a tak si v pohodě vyzvedneme startovní čísla v Liberci a můžeme pokračovat na Bedřichov. Dlouho se nemůžeme dočkat sněhu, ten začíná až u České chalupy. V Bedřichově to vypadá velmi dobře.
 
Pátek 11.1.  Vzhledem k jisté nadrženosti po sněhu bude nutné mírně tlumit vášně a nepřehnat aktivitu na sněhu. Zkoušíme skaty a je to fajn. Objedeme si Hřebínek a Olivetskou, Vládní a Novou louku a jsme nadšeni. Odpoledne klasika na Hřebínek a Kristiánov. To byl teda den. Paráda.
 
Sobota 12.1. Jdeme se vyklouznout a je tu již pěknej mumraj. V zástupu se lehce , výletně vozíme. Ještě obhlédnout prodejní stánky a alou na boudu. Nastupuje proces mazání. Jelikož předpověď je stále velice příznivá, nebude to asi složité. Jen to navrstvit. Připravit si sadu kartáčů, očistný, ocelový či měděný na parafín, nylonový na parafín a kančí také na parafín. Aplikovat LF-ko, nanést HF-ko, práškovat letos nebudeme. Kartáče ve správném pořadí se nezastavují, žehlička se správnou teplotou jede. Metodiku nám narušuje že nemáme utěrku Fiberlen a kartáče nejsou taky se správným označením. Smejvač bohužel vlastníme pouze tuzemské výroby a Fibertex úplně chybí. Šmirgl taky není od Swixe. Teď ještě jako držák zažehlujeme Extrovku. Tím to považujeme za vyřízené.
 
Neděle 13.1. Máme tady mrazivé ráno. Po úspěšném provedení všech nezbytných procedůr a zaplácnutí žaludku, začínáme vrstvit stoupací vosk. Je to VR40 a nanášení vrstev úspěšně vykonáváme ještě na boudě. V nastupující nervóznější atmosféře tam dávám velice tenké čtyři vrstvy. Policejní hlídka nás nechce pustit k chatě Ludmile, ale nakonec měkne. Na stadiónu je -13°C. Rozjetí mi hlásí, že ski jsou připraveny a teď ještě do sebe dostat nutriční tyč, zapít Redbulem, na to Calcium a pomalýho Carbonšneka. Je půl hodiny do startu a začínám mrznout ve vlně. Konečně je tu start. Vlastní závod má již několikrát prožitý průběh. Letos ale s naprosto jinou kulisou. Velice dobré stopy, jistota odrazu, počasí naprosto bezchybné. Razantní problém nepřišel, ale řadu drobných kriziček si prožívá každý.  Nastupující problém ve stehnech odvracím kanistrem gelu při sjezdu na Jizerku. Dlouhá Promenádní je letos přijatelně klouzavá a ze Smědavy se vyšourám nahoru poměrně slušně. Od Knajpy bych to měl rozjet, ale je to již nějak unavený. Přesto stále někoho předjíždím. Tak nějak to pokračuje i na Olivetskou a Vládní. U Buku je o všem rozhodnuto. Byl to jeden z nejhezčích ročníků, akorát kochat se krajinou nebyl nějak čas. Trochu nám zaskřípala domluva o srazu ve stanu v cíli, ale vše se urovnává. Pivo a sprcha na chatě je pak závěrečnou tečkou. Vládne různá spokojenost s tím jak to dopadlo, jak to jelo či stoupalo, ale takovej je hold ten lyžařskej život.
 
Ještě naše výsledky :
494   -  KRECHLER Miroslav     - Ježek Team             5/M70    3:16:34.5
1019 -  PROCHÁZKA Zdeněk - Bosch Jihlava        125/M60    3:41:25.0
1510 -  GRYC Tomáš                    Ježek Team         439/M50    3:59:33.2
 
zapsal a prožil Míra

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář