Jdi na obsah Jdi na menu
 


České Vrbné, ČP slalom a sprint, mistrovství ČR

20. 8. 2013
České Vrbné 16.-18.srpen 2013
 
Tímto závodem začala druhá, podzimní části Českého poháru v raftingu R4.
 
Pátek 16.8. : Přesto, že nám páteční dopravní situace trochu komplikuje život, scházíme se na kanálu k odpolednímu tréninku podle předpokladů a realizujeme ho v sestavě Jirka, Jackey, Vorel, Míra. Na vodě není mnoho raftů, ale protože kanál je poměrně úzký je zde málo místo, vracáky většinou krátký, není jednoduché se poskládat. Často to je kontaktní. Přesto to je bezvadný. Většina z nás potřebovala tuto možnost zajezdit si na vodě a protože je velmi teplo tak si peřejí užíváme. Sice zde nějaká branka je, ale je jasné že takhle to nebude. Takže improvizujeme.    

budejce-028.jpg

Sobota 17.8. :  Postavený slalom má 14 branek a zdá se být celkem jetelný. Je zde místo, branky 4,5,6 kde bude potřeba se dobře trefit. První jízda je hodně zajišťovací. Riziko takřka minimální. Všechno ale dobře ujetý. Přesto, že jsme raft odložili do stínu, zanedbali jsme odpustit komory. Následující detonace je pro nás trochu katastrofou. Je to již lepený podélný válec na levé straně. Lochna má asi metr a půl. Při bližším ohledání trhliny je jasné, že  to bylo již neodvratitelné. Následuje pohled na právě jezdící děvčata a vytipování, která posádka by nás mohla zachránit a obcházení známých person pro možnost vystřídání člunu. Chytáme se u děvčat z Hanace a přes Šampuse (Libor Peška) si to domlouváme. Zatím na ČP. Druhá jízda, již na půjčeném člunu, je dobře rozjetá až k brance 6. Za ní to dle domluvy chceme ošulit, ale  to je bohužel špatně. Pomocná smyčka to sice zachraňuje, ale časově jsme v pr….
Za první jízdu to ale dalo 6.místo a to je super.
Trať slalomu je dobře postavená. Není nijak těžká, ale jsou zde místa kde je to potřeba pohlídat. Hlavně prostřední pasáž, právě branky 4 až 7 a taky varianta posledních branek.
 Na veterány nám půjčuje raft Libor Polák. Hned první jízdou si zajišťujeme dobrou pozici, ale přes čistou jízdu, jsou některé protivodky hodně podjetý. Tušíme, že to nebude stačit. Druhá je lepší. Jsme spokojený. Ovšem divadlo nekončí. Prostějovská posádka veteránů jela první jízdu špatně. Když vidíme, že ve druhé to od nich taky není  úplně ono nastupují do hry Hastrmani. Trochu se zdrželi na trati, oni tu umí, nás takto eliminovali již dvakrát. Následující kontakt vede k tomu, že prostějovští si dají opravku. V té již rozhodli, jsme druzí, ale měli jsme všeobecnou podporu. Ještě jako bonus dostávám nominaci na hlídku k Troje. Panák sestavil posádky velmi dobře a vyrovnaně. Jedeme s malými odstupy a bezvadně se střídáme, prakticky bez šťouchu v daleko nejlepším čase. Bylo to zábavné. Večerní vyhlášení je  hodně trapná záležitost. Z důvodů úspor nejsou na mistrovství republiky dospělým posádkám udělovány ani medaile. Rafting na tom není dobře. Posádky ubývají a propad se jeví jako nezastavitelný.
Neděle 18.8. :  Dneska se jedou sprinty. Zapůjčení člunu máme domluvený. Nemáme ale možnost si to sjet před závodem a podle toho to taky vypadá. Druhou polovinu kanálu se hodně potácíme a jednu chvíli to vypadá, že si dáme i protivodku. Přes dost detailní rozbor se ani druhá jízda nejeví jako optimální. Hrůza a je za to 17.místo. Konečně ve třetí jízdě, již veteránské, se přiblížíme k správné stopě. Bohužel čtvrtá je opět návratem k jezdecké šedi, vymetáme válce jak uličníci. Jsme v "rakváčích" na 5.místě. Dneska jsme si to teda nezvládli. Ale proč !? Myslím, že jsme tím i dost zaskočeni. Sprinty sice nejsou naše parketa, ale tohle bylo hodně špatný.
 Byla to mistrovství republiky a vyhodnocení je i kombinaci. K našemu překvapení jsme na 3.místě a tady tu placku dostáváme. Je třeba doplnit, že svoji první svočrovskou placku tak má i Vilda, neboť s náma jel sjezd na Špindlu.
   Ještě tady máme ten bouchlej raft a bylo potřeba to řešit. Nejlepší variantou asi bylo nacpat ho hodonínským, Gumotex mají blízko. Tak to taky provedeme. Je ale nejvýše pravděpodobný, že pro letošek je modrý raft mimo hru.
zapsal: Míra

dipl-vet0001.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář