Jdi na obsah Jdi na menu
 


České Vrbné ČP R4

11. 9. 2012

 

Pátek 24.8.:   Posledním pohárovým závodem je slalom a sprint na rekonstruovaném kanálu ve Vrbném. Jsme na kanálu právě v čas a protože je překvapivě prázdno, můžeme si ho celkem dobře vyzkoušet. Sestava je pro letošek tradiční , Míra, Vorel, Jirka a Jackey.Branky nějaké visí a tak to zkoušíme jezdit. Některé varianty jsou celkem zajímavé. Baví nás to jako obvykle při pátečním tréninku. Dneska nás provázelo velmi příjemné počasí.
 
Sobota 25.8.:   Neobvykle se začíná sprinty. Dneska je úplně jinak než včera a bude to tak celý den. Po nočním dešti je to v kempu dost podmočené. Sprinty na neznámé trati rozjedeme celkem dobře. S výsledkem v ČP jsme tak spokojeni. Je to 9.místo, v ČP jsme na 6.místě, před námi jsou lodě z Ruska, Brazílie a Slovenska. Ve veteránech je to trochu jiné. Druhá jízda špatná a chyby v druhé půlce nás stojí vítězství. Odpoledne sledujeme MS juniorů a veteránů a je to dost bída, hlavně veteráni. Po vyhlášení následuje poměrně hlučná produkce bigbítu. Vítáme dobré zajištění stravy.
 
Neděle 26.8.: Slalom je postavený jako při závodech ČP a to je pro mistrovství tragedie. Nejlepší posádky junioru, jsou dobrý, ale veteráni „ ze světa“, to je trápení. Bez úrovně, problémem je splouvání kanálu natož slalom. Samozřejmě kromě české posádky.
 Vlastní ČP následuje po mistrovství. Trať má několik zajímavých míst, „trochu přeíčkováno“, ale navazuje a je celkem plynulá. Jediné místo, branka 9, je trochu nešťastně blízko bariéry a blokuje zadek při výjezdu, nepustí do točení, čímž se podjíždí následující branka 10. V první jízdě to dáváme celkem dobře. Chybou je moc lehkých šťouhů. Veteránská je opakem. Chyby pramenící z podcenění situace nás stojí 50 trestných. Celé si to vynahradíme ve druhé veteránské, kterou jedeme velmi dobře, přesto že lehký šťouch to mírně kazí je to jisté vítězství. Výsledkově je slalom velmi dobrý. Jsme na 6.místě, V ČP je to 5., když jsou před náma Slovinci. Takže i závody nás potěšily. Nepotvrdily se obavy z šířky kanálu.
zapsal  jeden Starší Ježek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář