Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČP R4 v Českém Vrbném 2017 .

17. 8. 2017

Pátek 11.8. : Při odjezdu z Jihlavy je počasí velmi nevlídné. Déšť a zase déšť. Naštěstí se předpověď vyplňuje a na kanále ve Vrbném nás vítá slunce. Jirka už netrpělivě čeká, takže to foukneme a jdeme na to. Branky jsou pověšené v jistém nesouladu, ale zkoušíme to, následně přidáme i vlastní kombinace a představy a všechno to po několika jízdách s dobrým pocitem opouštíme. Ne, že by všechno chodilo perfektně, ale byla to dobrá zábava.

Sobota 12.8. : Voda se ve Vltavě po předchozím dešti značně zakalila. Hanace rafters, pořadatel závodu, postavil poměrně snadnou trať, kanál také není obtížný, ale to neznamená, že se nechybuje. Předvedli to hned v první jízdě Jackey a Jindřich v seskupení Managerů, když hned první branka se pro stala nejetelnou. Naštěstí to pak druhou jízdou napravili a bylo z toho 15.místo.

My jedeme v tradiční sestavě, Míra, Jirka, Vorel, Šíma a také chybujeme, ale méně. V první jízdě nedocenění branky číslo 11 , ve druhé č.8 . Dneska to chtělo jezdit čistě. Je to 10.místo. Obohacením závodu byla účast posádek ze Slovenska, dvě jsou před námi. Veteránů se sešlo 10 člunů na startu a my pokračujeme v chybách. V každé jízdě dáváme alespoň jeden šťouch a ten v první jízdě, na poslední neškodné povodné brance, jen ukázal naše rozpoložení. Ale stačí to na třetí místo. Jede se ještě závod EP v kat. R6. a zde po slušných jízdách, jak jen to Pulsar dovolí, porážíme TR Masters Prostějov. To se zdá být velmi dobrý. Na šestce nás doplnili, jak je zvykem, kluci z Kaplice, Boča a Pavel.

V Č.Vrbném se jedou i hlídky. Hájos nás angažoval do sestavy a celé to nějak kostrbatě doplnil děvčaty. Jedeme velice slušně a ani časově to není špatné. Bohužel sestava neodpovídá směrnicím a tak přesto, že vítězíme, hodně těsně, nejsme vyhlášeni na Mistrovství ČR. Je to na protest poražených posádek. Nepřekvapuje mne to, ale trochu jsem v rozpacích. Nesplnili jsme sice klubovou příslušnost, ale posádky za námi by si měli snadno poradit s naší, mírně prošedivělou sestavou, než hledat oporu pro protesty v článku směrnic. Tohle si měli prostě ujet na vodě. Směrnice, v článku o složení hlídek, ochraňují velké a mocné kluby, proti možné kompilaci těch malých. Při současném počtu účastníků raftových závodů se toto omezení jeví jako hodně problematické a historicky přežité. Jen upřesním, směrnice je třeba dodržovat, naštěstí není povinností s nimi souhlasit. Přesto, že z celé kauzy bylo cítil uvolněné stavidlo jakési zášti, doufám, že za vším byla jen obyčejná touha po medaili.

Výsledky sobota , R4, slalom, veteráni :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neděle 13.8. : Dneska se sprintuje. Naše sprinty ve Vrbném nebyly v minulosti ozdobou a tak doufáme, že to letos půjde lépe. No a celkem to šlo. Vyrovnanýma jízdama si připisujeme slušné 7.místo v open a 3.místo mezi veterány. Ve všech jízdách je cítit nasazení a chuť, jak jen to okolnosti dovolí. Sprint R6 s Honzou a Pavlem, jedeme méně přesnou stopou, ale není to špatné. Do pavouka H2H open nás to zařazuje na 4.místo. Jedeme proti nabuzené Boleslavi. Naše koncentrace na startu a hlavně reakce je hodně bídná. Pak už to nejde i když pokus ještě dáváme. Tím je naše působení na jihu Čech u konce. Svezli jsme se dobře a teď hurá na Vltavu pod Lipno.  

zapsal : Míra

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář