Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divoká Orlice 2018, ČP R4 sjezd .

8. 5. 2018

Divoká Orlice , ČP R4  -  sjezd.

Sobota 5.5. : Odjezd je s mohutnou rezervou. Ale to není na škodu. Cesta do Nekoře je po menších silnicích a většinou se netrefíme na první dobrou. A nakonec se to i hodilo. Z Nekoře do Žamberku, to je i dlouhé objíždění a auto je lepší mít v cíli. Letos, stejně jako vloni, se spojujeme se Stanem a vše klaplo.

     Hned při příjezdu koukáme na ten mumraj. Obrovský zájem je o splutí Orlice a to na plavidlech všech druhů. Cestovky i jednotlivý splouvači na plastech, raftech, pramicích či starých slalomkách, všichni doslova zaplavili koryto. No snad se to tam nějak porovná. Bohužel o raftový závod není zájem. Čím to je ? Ten start, který nemá nijaké opodstatnění, délka sjezdu, slabá úroveň vody, nebo termín ? My rozhodně nejsme zastánci startu, který je zde uplatněn. Běžet s raftem vymezeným koridorem a pak naskákat do člunu, usadit se a teprve teď jde o pádlování. To není naše parketa.

     Vlastní sjezd je 15 km mírně tekoucí vody, 5 jezů, občas vlnka a častěji mělko. Do toho se občas zamotají turisté, kteří snad ani netuší, že překáží pachtícím se raftařům s číslem. Start nám hrubě nevychází a tak „Boleslavští“, již při běhu rychlejší, naskákají do raftu bystřeji a dělají potíže. Naštěstí na to máme a po chvilce H2H se posouváme před ně a pozvolna jim ujíždíme . Hodonín nám ujíždí hned od startu. Trochu se musíme sladit, protože ani řízení není zpočátku ideální. Jedeme v sestavě Míra, Vilda, Vorel a Šíma. Orlice se proplétá údolím v nespočetných zákrutách, je nutné ctít proudnici a najít optimální hloubku, neboť i hloubka vody pod raftem je velmi důležitá. Při délce sjezdu, kolem padesáti minut, je potřeba i jet s ohledem na tuto porci pádlování. Vše se vyvíjí podle předpokladu a za krásného počasí, při průtoku 12 m3s-1  se z Nekoře dostáváme do cíle v Žamberku . Je to druhé místo v Českém poháru a i přesto, že startovali pouhé tři posádky, vlastně dobrý. Jsme spokojeni.

fotky v albu D.Orlice 2018

sepsal Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář