Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hamerák 2012

25. 9. 2012

 

   Na základě dobrých referencí o současném dění kolem sjíždění Hamerského potoka pod rybníke Malý Ratmírov se rozhodujeme o nedělní akci na kyblíkách. Jedeme na to ve třech s Márou a Tomem Kučerou. Informace hoří o tom, že neděle již není tak přelidněná a kolem oběda to ještě slábne. Já osobně jsem tady nebyl hodně dlouho a některé pasáže jsem již vytěsnil z paměti, takže mám chuť si to osvěžti. Ráno je svěží, ale předpověď počasí je příznivá, slunečno a teplo se ukáže později. Podle instrukcí z netu si zakupujeme vstupenku na vodu a jízdenku. Vše v ceně 150,-Kč. Kyvadlová doprava je zajištěná ze Dvorečku i Jindřiše. Ještě úvazek do lodi, káva s houskou a jdeme na to. Začátek pod hrází je hned zajímavý a v poměrně úzkém korytu se voda valí v zajímavém spádu do kamenitého koryta. Není jí moc a tak to vše působí velice mělce a taky to mělké je. Splouváme to s davem a po krátké plavbě jsme se přes všechny kaskády dostaly až k výlezu ve Dvorečku. U rozsáhlého stavení Hanusova mlýna je zastávka vodácké přepravy zpět nahoru. Tady se odehrává vždy po 20 minutách zvláštní děj, přičemž dav vodáků se snaží v co nejkratším čase nacpat do vleku co nejvíce plavidel. Váhání je nežádoucí. Pak se ten dav promočených človíčků nacpe do vnitřního prostoru busu a již dokonale promočený autobus obšťastní další dávkou vody která jim snadno vykapává z neoprenů, bund a špricek do polstrování již stařičkého vozidla. Celkem příznivé počasí všemu tomu dění nahrává a protřelý vodák se snadno a rychlé orientuje v cirkulaci. Organizace tady funguje fakt dobře.

hamerak12.jpg

   Druhá jízda je tady a v místě naprosto nevhodném, když převaha šutrů nad vodou je zcela evidentní se mi povede z neznámých příčin převrátit svého liquidlogica. Ta modrá mrška neposedná mi to občas udělá. Rychle chytám slušnou dávku úderů, naštěstí kratičkého zklidnění okamžitě využívám na eskymo. Před další hromadou jsem již hlavou nahoru. Přesto to odnesl nakřáplý loket. Musím být asi obezřetnější.

hamerak14.jpg

    Tom si eskymo zkusil úspěšně hned po vstupním průskoku. Celkem si dáváme tyhle krátké jízdy čtyřikrát s jednou malou přestávkou, přičemž Tom přidává další eskymo ve spodní části při poslední jízdě. Čas se nemilosrdně posunul k druhé odpolední a to znamená konec vody v korytě.

hamerak13.jpg

    Ty dvě poslední jízdy byly podstatně volnější, vodácká euforie už částečně vyprchala.  Využili  jsme daného času vypouštěné vody velmi dobře a s  akcí vládne velká spokojenost.
Celý usek, až do Jindřiše, si sjel i nezávislý kajakář Tomáš Gryc .
 
Tak nějak jsem to viděl já, otloukaný postarší Ježek Míra.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA