Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hamerák 2014

6. 10. 2014

 

Neděle 5.10.2014

Avizovaná předpověď se neuskutečnila, slunce se neukázalo. Pošmourné mlžné počasí nás rozhodně nedeprimuje. Tom je s příjezdem přesnej, v Telči nakládáme Máru a kolem desáté jsme na hrázi Ratmírovského rybníka. Kupujeme si splouvání a dopravu a zařazujeme se do fronty na vodu. Je to hustý. Hodně hustý. Zdá se, že zase přibylo dvoumístných gumových plavidel typu Baraka nebo Youkon a v kyblíkách je vidět posun k nosnějším lodím typu ZET. Do kolotoče splouvání nastupujeme v nejvíc frekventovaném čase. Tahle jízda bude psychicky lehce náročnější, ale to se dalo čekat. Na čtvrté kaskádě dělám začátečnickou chybu, nebo je to lajdáctví, prostě vjíždím do ní jako na výletě a jsem po zásluze potrestán. Bohužel to nezvednu dobře a tak si musím dát opravu. Kamenité dno si na mně za tu nedbalost řádně smlsne. U Dvorečku se vystupuje na kyvadlovou linku. Ta vázne. Jeden autobus měl poruchu a nastalo jisté zpoždění, nápor u vleku se stupňuje a hned je tu lehce nervózní atmosféra. Druhá jízda je ještě za velkého zájmu, ale tak jak klesá voda v korytě, tak i klesá i zájem o sjíždění a uvolňuje se i tlak na dopravu. Čtvrtá jízda je v relativním klidu, ale voda je dost tragická. V poslední jízdu jsme se dokonale předvedli. Na čtyřce si zopakuji eskymo. Že by jezdecká chyba? Dávám to rychle nahoru, ale pár úderů jsem stejně schytal. Čochtan si mě dneska podávál, naštěstí jsem se mu vždycky vysmekl. Jako by to byl výhružně zdvižený prst. Tom Kučera si od mne vzal špatný vzor. Stejná situace, strčí tam hlavu, neřeší to s elegancí ale okamžitě vykrysí. Tak to samozřejmě nemůže nechat a  jede si dát čtyřku znova. Jsme počtvrté na Dvorečku, je půl druhé a to je pro letošek na Hameráku od nás všechno.

Při jednom z nakládání jsme krátce zastihli Šneka a spol. ale nějak jsme se nesladili pro společné sjíždění. Ještě tady někde jezdí Tom Gryc, ale přijel dost dlouho a míjíme se. Celé to odjezdíme v trojici.

   Ta stále klesající voda nás dost rozčiluje. Když vidíme co je vody nad hrází, jsme spravedlivě roztrpčeni. Navíc informace, že včera teklo víc vody vyvolává dojem, že sice si musíme za sjíždění zaplatit, ale jako nezávodníci jsme potrestáni malou vodou. Je to asi návod, abychom se tam příště pletli závodníkům v sobotu.

   Přes jistá negativa byla to dobrá akce. Krajina nádherná. Doprava, přesto že to letos trochu drhlo, vyřešená,. Tak jako každý rok si říkáme, že příště, rozhodně nejedeme, ale vždycky to nějak zapomeneme a zase sem vlezeme, i když víme, že je tu moc lidí a vody málo.

 

 hamerak_06.jpg ilustr.foto

Jen doplnění. Cílové místo a místo nakládání Dvoreček (Höflings), vzniká asi ve 13. století. Nejspíše se zde nacházelo hospodářské zázemí k Vítkovu hrádku (Wittingshausen), jeden z nejstarších hradů hradeckých Vítkovců .

 

sepsal odřenou rukou Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA