Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ježci a Čertovy proudy 2017 , ČP sjezd

29. 8. 2017

České Vrbné + Čertovy proudy 2017

Čtvrtek 24.8. : Cesta na Lipno je pro celou skupinu mírně roztříštěná. Míra a Mára se vydávají na kanál do Vrbna, pojistit přípravu a rozježdění na Lipno. Poježdění na menší vodě je náplní na celé odpoledne. Na vodě je to tak tři hodiny ve dvou blocích. Vyčerpanost se ukazuje ve chvíli, kdy Mára neustál situaci a opouští své plavidlo. To se na kanálu již objevil i Vorel.

Pátek 25.8. : Dorazil Jackey. Dopolední blok na vodě si ordinujeme na 1,5 hodiny. Je to stále o lepším pocitu a o to jde. Pak následuje přesun pod Lipno. Tady se naše sestava rozšiřuje o dvojici Tom + Tom. Úsek na „Prokopa“ absolvujeme 2x, 3x, někteří 4x. Raftová sekce se kolem páté chystá na splutí Čerťáků. To je tady i Šíma. Napravo vzadu jede Tomáš. Je to parádní pohodový podvečer. Vltava nám ukazuje svoji vyjímečnost. Na závod to chce ještě doladit. Bydlení máme v chatkách v kempu ve Vyšáku. Tady jsme semleti vodáckým průmyslem v nejlepší kondici. Všechno hodně vzdálené prvorepublikovým ideálům trampů od Svatojánských proudů.

Sobota 26.8. : V Loučovicích se schází raftová sestava již kompletní, Míra, Vorel, Jirka a Šíma. Dneska je závodní den. Nejdříve veteráni. Účast je chabá. Jedeme dobrou stopu, důležitá místa si pohlídáme, nějaký kamen vyžereme, ale celkově dobrý. Konkurenční HRT válcujeme, TR Masters B nám nedávají šanci. S druhým místem je spokojenost. Odpoledne jedeme open. Bohužel jsme natolik liknavý, že start nestíháme a prolelkujeme ho. Než se usadíme a rozjedeme vteřiny naskakují. Těžko hledáme rytmus. Ale chytáme se a pak je to už dobrý. Je z toho další pěkná jízda, ale nějaká ta sekunda chybí. Takže 10.místo. Mezi tím Tom a Tom dávají dvakrát Čerťáky, ( zatím bez Škvíry ) a Mára s Jackeym to hoblují pod slalomem. V pozdním odpoledni sledujeme sjezdaře na Loučovicích. Peřej je na ně občas krutá. Bohužel můžeme sledovat i bezohlednost kyblíkářů, kteří sjezdařům komplikují život a naprosto neomluvitelně jezdí během kategorií. Asi netuší, kolik času musí sjezdaři věnovat přípravě, jak je závodník na vratké lodi zranitelný a jak je sjezdová loď těžko řiditelná. Také je třeba si uvědomit, že voda tady teče hlavně pro závodníky. Takže kyblíci, příště více tolerance a méně sobeckosti. Po sjezdu jedeme ještě k hrázi. Tady se otevírá možnost sjet si úsek pod hrází. To se daří. Okamžitě po hromadném startu kyblíků na maratonské trati Lipno I – II si užíváme splutí krásných peřejí. Jede Mára a Míra a samozřejmě Tom a Tom. Osobně jedu nádhernou splouvací jízdu přes všechny ozdoby této tratě a spíše než vracáky tak jsem vyhledával válce a vlny. Jízdu končíme pod Papírnou. Super.

Neděle 27.8. : Ranní roztříštěnost zájmů se podaří urovnat do přijatelné podoby. Tom + Tom jedou opět Čerťáky, Jackey a Mára míří pod slalom, stejně tak i Jirka a Šíma na rodinné sjetí na raftu. Je nutné ještě ještě zajistit ve Vyšáku šestkový raft na tréninkové sjetí. Scházíme se v Loučovicích. Sestavu doplňuje Mára a Honza Benhák. Od začátku to není úplně ono. Ve „Vratech“ se nám Honza sesype nalevo a poruší stabilitu. Naštěstí jen krátce. Pak to již funguje, až na nájezd na „Vyhýbku“. Je trochu chybný, ale ustojíme to. Dolu to pak nějak přeskáčeme. Jsme z toho trochu rozpačití, odpoledne to bude chtít lepší práci s pádlem. Start R6 pod slalomem je smutnou podívanou. Tohle má být nominace, boj o repre triko? V mužích 6 posádek, z toho 2x Němci a 1x Itálie. Veteráni jsme jediný. Od startu jedeme svižně, ale s rezervou. V peřejích dobrý. Rybník stále svižně, ale je toho hodně před námi. Loučovice, Okno, Škvíra vše dobrý. Nájezd na Schody perfekt a tak podobně až do cíle, což je začátek vzdutí Lipno II. Tak pěkný jsme to nečekali. Na šestce je to v obrovském kontaktu s vodou. Sprcha téměř trvale. V cíli jsme za 38 minut. To byla dřina, pořádně jsme se kousli. Vládne spokojenost. Tím pro nás letošní Vltava končí, valíme domů.

Sepsal Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář