Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ježci na Čerťákách - 2015

25. 8. 2015

Čtvrtek 20.8. - USD České Vrbné :  Mára se rozhodnul udělat si dlouhý vodácký víkend. Do této myšlenky nás pak snadno vtáhnul. Odjeli jsme již ve čtvrtek odpoledne na kanál rozjezdit se a to i přesto, že nás informace varovali před přetlakem na kanálu. Věřili jsme, že se tři nenároční ještě vejdou. A klaplo to. Pohodově si v pozdním odpoledni zajezdíme hodinu a půl.

Pátek 21.8. Vltava : Dopoledne si naordinujeme hodinu s mladýma raftařema. To se k nám již přidal i Jackey. Následuje přesun pod hráz Lipno I. Tady začíná nadupaný víkend. Odpoledne poteče voda a tak si to zkusíme od slalomu na Prokopa. To se k nám již přidala trojice Tom + Tom a Michal. Objevil se tady i Eli a hobluje oblíbeného Prokopa. Vše probíhá v nacvičeném stylu. Takže tři rundy. Michal je rozhodně osobností dne a Čochtan ho nesmírně miluje. Nejen, že ho neustale zve do své říše, ale dává na něj i pozor, neboť těch pár šrámů, s ohledem na délku rozplaveb, tak to je zanedbatelný. Přestupujeme do raftu. Sestava je Míra, Vorel, Šíma a Tom Gryc. Tréninkovku chceme dát až dolu na Lúč. Jízda probíhá celkem normálně až na schody. Na vyhýbce nedojedeme až za kamen. Nenanabalíme se, ale jedeme pozadu. Po prvním skoku po zádech to točíme, ale nezdaří se a vyjedeme  si pěkně vysoko na kámen na hraně druhého schodu a padneme dolu, jak jinak než pozadu. Ustojíme to a přeškobrtáme to přes kameny, které již z minulosti známe. Jsme z toho venku, ale byla to hodně horká chvilka. Je jasný, že jsme podcenili nájezd i pádlování. Ležernost se tady okamžitě trestá. Na noc máme chatu v kempu ve Vyšáku.

Sobota 22.8. : Nastává logisticky složitá situace. Jsme rozděleni dle zájmů do několika skupin. Raftová sekce má dneska závody. První je na R4 veteránská, od slalomu pod Loučovice. V sestavě nahrazuje Toma Jirka Benhák. Jedeme poměrně dobře, voleje nás sice drtí, ale ve vlnách nás raft poslouchá. Je to druhé místo. S tím je spokojenost, ale od Delwinů jsme chytli pěkný nářez. Po přestávce následuje ČP přes Čerťáky. Sestava je stejná. Jedeme dobrou stopu, ale cíl je letos až na vzdutí LIpno II. A to je pro nás zlý. Ty čtyři minuty navíc nás dost zlomí. Je to 12.místo. Nejsme úplně spokojený. Následuje výměna na levé straně a Čerťáky si sjedou i Honza Benhák, Mára a Jackey. Ti si dali dopoledne ještě kyblíky. Když to takhle pěkně spláchneme je čas se podívat na sjezdaře v Loučovicích. To je zajímavá podívaná, ale co předvedlo několik singlířů, ten úžasný morál a výdrž, to je úžasný. Tím je dnešní program naplněn. Za zmínku ještě stojí, že duo Tom + Tom jeli Čerťáky na kyblíku ve dvou rundách. Na kaskádě v Loučovicích vidíme i Šneka a Frantu.

lipno-2015_1.jpg

Neděle 23.8. : Program máme podobný jako v sobotu. Mára s Jackeym dávají kyblíky pod slalomem, Tomové jdou opět na Čerťáky. Raftová sekce jede mistrovský sjezd na R6 veteránů. Sestava je doplněna o duo z Kaplice, Pavel Putzer a Honza Veber. Jede se to na horní trati od slalomu, přes rybníky a pod kaskádu v Loučovicích. Pulsar je monstrum, které hrne vodu. V peřejích vyžírá díry a na voleji se nehne. Po peřejích u Železňáku, kde mírně chybujeme a po Prokopovi nás čeká nekonečný volej, přerušený peřejkou. Dostat tento raft nad Loučovickou peřej je obrovská dřina. Kaskádu sjedeme slušně. Když vidíme výsledky, tak mírně nevěříme. Rafty jsou ve 4 desetinách. Prohra s Masters WD o 4 setiny je úsměvná.  Přesedláme na Colorádo a již jako Ježci, si sklouzneme naprosto pohodově Čerťáky. Perfektní. Do druhé jízdy vyměníme levou stranu, nastoupí Mára a Honza. Tím je odraftováno. Ještě dávám kyblík s Márou a to je poslední naše činnost v peřejích Vltavy.

lipno-2015_4.jpg Já vám ty medaile kluci přivezu ....

Pozn. : Na Vltavě je v čase pouštění vody čím dál víc husto. Kam až to může jít !?!

Zapsal : Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář