Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jizerská 50 - 2012

17. 1. 2012

 

   Čtvrtek 5.1.2012 je dnem přesunu na očekávanou akci letošní zimy. Zkoušíme nové ubytování. Do tradiční sestavy ( Míra a Tom) se přidává Gáby. 
Registrace v Liberci, nákupní horečka a jistá míra liknavosti nám dovolila nastoupit na sníh až odpoledne. Přesto si vychutnáváme podvečerní lyžování, asi 1,5 hodiny na mejdle.  Ještě nevíme, že je to jedinečná příprava na neděli.
   V pátek 6.1. začíná třídenní závodní program. Dneska se jede skate na 30km. My jdeme taky na skate. Tratě jsou upravený, ale nahoře pěkně fouká. Takže na Kristiánově raději odbočíme a jezdíme trasu pod Holubníkem ke křižovatce nad Hřebínek. Je to naprosto perfektní, v klidu si klouzáme.
  Sobota 7.1.  Dneska je třeba být rozvážný, nenechat se strhnout davem, v klidu se projíždět. Činíme tak a objíždíme si to vyzkoušenou cestou přes Hřebínek na Kristiánov. Test lyží moc nevyšel,  neboť špatně odhadujeme teplotu a bereme si moc teplé vosky a trochu chaoticky dáváme dolu fialový klistr. V podvečer se natlačíme do lyžárny a provedeme nezbytný rituál přípravy na lyžích. Vzhledem k předpovědi teploty na zítřek je situace snadná a rozhodující se odehraje až zítra ráno. Tím máme  vše připraveno. Teď ještě vychutnat dobrý spánek. 
Neděle 8.1. Zpožděná snídaně a  sběrný autobus nám nezastavil. Rázem nám půl hodinky chybí pro mazání a rozježdění. Místní rozhlas sděluje, že SWIX radí VR 55, takže kombinuji s VR 60, Tom ještě měkčí. V mírném chaosu dávám trochu silnější první vrstvu. Po krátkém rozjetí ale ještě vrstvičku přidávám. Je počasí, které si snad nikdo nepřeje. Na startu mírně plus, nahoře mírně mínus, padá mokrý sněhulákový, dělají se zrcátka a stopa nedrží. Stoupání na Rozmezí ukazuje jak se na kom podepsala problematická máza. Od Knajpy již stopa neexistuje a je to naprostý děs. Nelze se odrazit, lyže lítají do boku, smek střída uklouznutí a jedině soupaž postrkuje ski dopředu. Někdy se s velkou vůlí podaří stříďák. Sjezdy se dají ustát jen s velkou vůlí, lyže lítají zběsile do stran, pod kopcem jsou nohy mrtvý. Jen nechytnout křeče. Promenádní je nějak nekonečná.  Smědava se dá docela vyjet. Od Knajpy to nejede. Je to soupaž, při kterým se mi zdá, že odstrkuji zeměkouli pod lyžema.  Ze Žďárku, nad Hejnicema a k Hřebínku to zase celkem jede. Pod Olivetskou to chce ještě sáhnout do rezerv a následně ustát sjezd k přehradě.  Pak už to nějak dostrkáváme na Bedřichov a je celkem jasný, že tohle se teda moc nepovedlo. Na Vermontu máme navíc zablokovaný auto partičkou celkem hlučných němců, takže máme ještě dobré tři hoďky na relaxaci.Tak nějak jsem to letos viděl.
Míra

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář