Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jizerská 50 , 2018.

20. 2. 2018

Čtvrtek 15.2. : S Pavlem Putzerem se scházíme v Nise u výdeje čísel. Pavel již připravil chatu v Bedřichově k pohodovému pobytu, čili zatopil. Je poledne a hned po obědu jdeme zkusit běžky. V poklidném tempu si objedeme okruh na Rozmezí, Čihadla, Krásnou Máří, Hřebínek a zpět do Bedřichova.

tek 16.2. : Před závodem na 30 km si vykloužeme na Hřebínek a přes Olivetskou horu a Vládní zase na stadion v Bedřichově. Ještě ochutnáme svařák a příprava je pro dnešek hotová.

Sobota 17.2. : Kloužeme si v parádní stopě na Hřebínek. Je krásně, málo lidí, máza drží, takže je to naprostá paráda. Odpoledne věnujeme ještě péči o lyže.

img_8234_2.jpg

Neděle 18.2. : Je stabilní počasí a máza vyzkoušená. Dáváme modrý klister jako gumu dospodu a překrýváme VR45. Navrh dvě vsrtvy VR55. Je to všeobecná máza. Vosk drží ve stopě i na lyžích. Snih je mírně pomalejší, stojí to dost sil. Po slušném startu se mírně vyselektuje pořadí a pak po známých partijích Jizerek vyfuním stoupání od Smědavy a pak již honem domů. Na pokraji sil to dohrabu do Bedřichova. Mám to za 3,10,27 hod. Pavel za 3,46,53 hod. Závod pěknej, ale jako obvykle tomu předcházela mírně nervozní noc a trochu vypjatá snídaně. Ale proč ??? Jsme s Pavlem na chatě, máme sprchu za sebou a hodnotíme pobyt jako vynikající. Ten velký cirkus, který rozhodně není hlavně pro „hobíky“, ale smrdí komercí, je pro nás letos minulostí. Zase se potvrdilo, jak je obyčejný lyžař, pro pořadatele, zajímavý jen do zaplacení startovného !!! Občerstvení v cíli chabý a později i v kapacitě silně poddimenzovaný. Stan pro VIP nechyběl !!

Tolik z J50 Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář