Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jubilejní 50 Jizerská padesátka 2017.

21. 2. 2017

Jiz.50 – jubilejní 50.ročník – 19.2.

Po létech kdy Jizerka v podstatě otvírala lyžařskou sezónu a bylo to hodně napínavý jak to bude se sněhem, nastala letos nová situace. Jizerku posunuli na polovinu února v dobré víře, že vše proběhne v klidu. Ale příroda si zahrála trochu svou. Sněhu bylo dost, ale v týdnu před byla teplota spíše jarní a bylo to trochu o mazací nervozitě. Naštěstí se to všechno upravilo a po sobotním sněžení a mírném nočním mrazíku to docela vyšlo. Mazal se většinou fialový klister různých modifikací, nebo nemazalo. Takový je trend a posunul se i do výkonnostního sektoru.

Do Jizerek jsem přijel se Zdeňkem, Mílu a Jardou již ve čtvrtek. Takže příprava v klidu a spaní, celkem kvalitní, přímo v Bedřichově. Vlastnímu závodu, tedy Jiz.50 km, předchází hodně doprovodného programu a hodně to smrdí komercí. Řeči, že jde hlavně o lyžaře jsou hodně vzdálené realitě. Ale k věci. V sobotu dopoledne se do programu zapojuje Míla Vyskočil. Jede ČT 10 km klasicky. Dojel na 43.místě z 429 startujících. Desítka je určená pro příchozí, pro ty kteří se na delší trať necítí. Je to široká paleta lyžníků, od dětí po starší osoby, ale i s celkem slušnými závodníky. Je o ní celkem zájem.

Neděle 19.února je určena pro hlavní závod. Jedu z 1.vlny, takticky jsem na startu v zadních řadách. Po ostrém startu jsem se ve zúžení zapojil do dvou hromad a to byla velká chyba. Když jsem se vymotal z druhé, tak byl mechanismus na rukojeti hole poškozený a jak jsem až doma zjistil, tak prasklo plastové jištění, které drží poutko hole. To se pak uvolňovalo. Na stříďák to šlo, ale soupaž ne. Hůlku jsem v podstatě držel za korkové držátko.Tím pokaženým startem a nepříjemností s hůlkou jsem se pomalu propadal. Tento stav trval až na Mořinu. Ve sjezdu na Jizerku jsem z ledvinky použil stravenku, kterou jsem složil do tvaru klínku a narval do mechanismus. Tímto jsem západku rozepřel a poutko se již neuvolňovalo. Takřka geniální tah. Začal jsem znovu závodit a celkem předjíždět. Jelo se mi dobře. Klister přes proměnlivý sníh perfektně držel. Tak v pohodě jsem nejel celou „Promenádní“ a i stoupání za Smědavou bylo více než v pohodě. To už mám v sobě dva kanystry gelu a cítím se jako závodník. Od Knajpy je to o soupaži. Stále mírně předjíždím a když vysoupažím i Olivetskou, jinak to již nejde, neboť je nad nulou a nechytám se, je mi jasný, že tenhle ročník dám a nebude to špatný. V podstatě až do cíle se to nemění, soupaž a zase soupaž. Poslední sjezd a jsem na sluncem osvíceném Bedřichově. Koukám na výsledkovou tabuli a jsem spokojen, je to pod tři hodiny.

Naše výsledky :

 

 

 

 

Sepsal : Míra Krechler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář