Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kaiserwünkel – SCHWENDT - 28.1.- 2.2.2017

13. 2. 2017

Sobota 28.1. : Vyjíždíme  s ránem, směrem na Salzburg a dále na Kössen. Cílem je Wiesen,což je pár chalup za Schwendtem. To se daří a ještě v pozdním odpoledni se hrneme do stopy. Sestava je Míra a Mirek, Vilda a Mára. První lyžovačku zkoušíme na Griesenau a Gasteig. Klasicky, do šera, pěkných 23 km.

Neděle 29.1. : Parádní počasí zatím trvá.. Pro uplatnění klasiky je třeba vyjet co nejdřív. To si každý vysvětlujeme trochu jinak. Pro dnešek je naplánovaná nejdelší a poměrně těžká trasa označená č.1. Je potřeba dojet přes Schwendt do Kösenu, napojit se na trasu č.1, objet ji a zase zpět. Z Kösenu je to k jezeru Walchsee přes kopec a druhou stranou údolí přes Bichlach na Schwendt. V kličkách, okolo místních statků a ve stoupáních i sjezdech, si vychutnáváme rozhledy a krásu celého údolí. Pestrý terén nás docela prověří. K ubytování, což je velmi pěkný apartmán, skvěle vybavený a neskutečně pohodlný, se prokoušeme po absolvování čtyřiceti kilometrů. Vilda, jako největší požitkář, si trochu přidává, neboť závěrečné odbočení nerespektuje a přidává si další menší okruh. Ten pojedeme ještě mnohokrát, ale to již cíleně. Přes toto mírné bloudění, kterým si dost kilometrů přidal, neprojevuje slabost a jde později na další fázi, kterou si ordinujeme individuálně směrem na Griesenau.

Pondělí 30.1. : Dneska si chceme objet oblast Rettenschöss – Walchsee. Ranní mráz drží kvalitu sněhu a pěkné počasí dovoluje výhledy do okolí. Je to asi 13 km parádní trasy, a protože nám to vodsejpalo, dáváme to ještě jednou. Odpoledne si každý volí trasu na doražení dle chuti.

Úterý 31.1. : Přes noc drobně prší a pokračuje to i přes den. Jedeme individuálně a většinou po dvou hodinách jsme komplet promoklý. Přesto si neodpouštíme ani odpolední lyžovačku a přidáváme nějakej ten kilometr v okolí ubytování.

Středa 1.1. : Chceme objet něco v okolí St.Johann in Tirol. To je nedaleké, velké údolí mezi Kitzbühlem a Kaisergebirge. Od stadionu Koasa v St.Johannu se dáváme směrem na Römerhof, tzv. Rummler- Loipe. Trasa je to pěkná, ale vlhké a teplé počasí to degraduje na velkou rachotu. Stopa je měkká a nejede to. Okruh objedeme a chceme si přidat ještě Tiroler-Loipe. Bohužel průjezd St.Johanem a měkká stopa nás zklame natolik, že se vracíme. Asi nejlepší volbu udělal |Vilda, když zůstal v okolí Koasa stadionu.

Kilometrově to dorážíme odpoledne mezi Schwendtem a Griesenau.

Čtvrtek 2.1. : Je potřeba vyrazit časně, což je osmá ranní, dneska odjíždíme. Je to mírně namrzlé, míříme na Griesenau a Gasteig a celkem to jede. Navíc to upravují a tak trasa Höhen Loiope Gasteig je parádní a dokonale ukončí náš pobyt v oblasti Kaiserwinkelu.

sepsal Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář