Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamenice 2016, 2. a 3. ČP R4 , sjezd .

25. 4. 2016

Sobota 23.4.: Kamenice je taková klasika. Nepřístupnost údolí asi pomohla tomu, že údolí bylo zachována v této přírodní čistotě. Dík za to, že člověk zatím nedokázal s touto řekou nakládat k obrazu svému.

Pro splouvání je potřeba nadlepšit průtok vypouštěním vody z „Josefáče“, je to asi 8,3 kubíků, což dává v součtu 11,5 na vodočtu v Jesenném. To je již průjezdný stav. Letos došlo k úpravě trati pro závod raftů. Cíl se posunul až nad jez v Jesenném. Start byl posunut pod výpusť za elektrárnou. Tímto nám bylo odpuštěna mělká, nezajímavá horní pasáž. Celkový čas sjezdu se mírně natáhl, kvalitu závodu to hodně zvedlo. Pro některé posádky to bylo asi příliš, neboť i na koupele došlo. Celý sjezd je pro neznalce dosti nepřehledný a technicky poměrně náročný. Nám znalost tratě pomohla a průjezdy byly celkem vychytaný. Přesto, že jsme celý úsek v minulosti jeli mnohokrát, první sjezd provázela řada chybiček. Naštěstí nebyli až tak závažné, že by výrazně ovlivnily výsledky. Ani naše nasazení nebylo úplně špičkové, kormidelníci se taky trochu hledali, takže z toho byla v cíli osmička. Takový dobrý standart. Sestava je Míra, Vilda, Šíma a Vorel. Vzhledem k dalšímu startu v „rakváčích“ jedeme hned nahoru a vše si zopakujeme. Tentokrát, ale již s větší čistotou v průjezdech a s větším závodním nasazením. „Prádelnu“, „Soutěsku“, „Tobogán“ i kameniště pod ním jsme si technicky pohlídali a výsledek se dostavil. S veteránskou dvojkou je spokojenost. Bezvadný sjezdy, Kamenice je prostě kouzelná.

Veteránská sobota :

1.jpg

Bohužel nevychytali jsme logistiku a tak trochu vymrzneme než to vyřešíme. V peřejích Kamenice se proháněl i Mára na svém plastovém kajaku. Společnost měl zajištěnou s partou „Šnek a spol.“. Pádlo opláchl i Jackey. Bylo to v posádce „Managerů“, což bude jeho letošní raftparta. Dojeli na 14.místě v ČP.

kamenice-2016_2.jpg

Neděle 24.4.: Předpověď se naplnila. Sněží a jsou 2°C. Je třeba si vlastní počínání řádně zdůvodnit, neboť jsou v situaci kdy rozum nevítězí. Leč skupinová psychologie a nepřiměřeně optimismu s kolektivní soudržností vedou k tomu, že našinec neváhá a zasedne do člunu a jde na to. Naštěstí sníh se trochu umoudří a v čase závodním nás ušetří své milé společnosti. Vzhledem k posunu startovních časů, není čas na spekulace a následuje poměrně rychlá příprava raftu a splouváme na start. Nejdříve ČP. Od začátku jedeme dobře. Víme kam a to je hned snadnější. Jízda se podaří, ale musíme ještě nahoru na veterány. Kamenice má tak komplikovanou stopu a tak není divu, že občas něco úplně nevyjde a je třeba korigovat. To se poměrně daří a tak se bez potíží prosmýkáme do cíle. Kupodivu, ani to počasí se na nás nepodepsalo. A jaké že byly dnešní výsledky: prostě skvělé ! ČP jsme dali na 5.místě a ve veteránech opakovačka, 2.místo.

ČP v neděli :

3--2-.jpg

 Sjezdy na Kamenici jsou minulostí. Pro všechny z nás byla Kamenice, přes jistou nedělní nepřízeň počasí, velmi zajímavá a vodácky parádní. Pomohlo tomu i posunutí startu a cíle. Bohužel zase jsme trochu kombinovali v dopravě a ono to  nevyšlo. Mára je někde na cestě a s ním i naše suché oblečení. Za tohoto počasí není zrovna ideální být v mokrém a ztrácet tělesnou teplotu. No, nenechal nás úplně vytuhnout a objevil se v cíli v Jesenném když vymrznutí ještě nebylo na vrcholu. Mára si to samozřejmě sjel na kyblíku i dneska. Jackey s "Managerama" dneska dojel na 17.místě v ČP.

Taková byla letošní Kamenice naší optikou.

Za ježky zaznamenal Míra.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář