Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamenice 2018 - sjezdy R4

16. 4. 2018

Tanvaldská Kamenice 14.-15.4.2018

     Sobota 14.4. : Po několika velmi chladných ročnících je letos vyhlídka na pohodové, pěkné počasí. Ráno se to ještě nezdá. Sem tam kapka a zataženo. Během dne se situace mění a v době startu prvního sjezdu je již slušně. Začíná se ČP open a to je pro nás i trochu test co si pamatujeme.  Voda je slušná, 12.2 m3s-1 , horní mělčiny jsou projetelné dost těsně, v peřejích to je dobré. Jsou zde i nové průjezdy. Popadané stromy mají prořezané průjezdy a je třeba se tam trefit. Vše je dobře čitelné. Jede se dlouhá varianta z Plavů nad jez v Jesenném. Potom je nutné dojet do areálu bývalých papíren. Hned první závod jedeme dobře. Je z toho 7.místo. Teď rychle nahoru na druhý závod. Silnice po objízdné trase jsou hodně špatné, je to zdlouhavé. Veteránský sjezd jedeme velmi slušně. Víme kudy, neděláme chyby a je to svižnější. Rafty před sebou sjíždíme. Je z toho 3.místo. A zase ten objezd nahoru. Po mírné relaxaci si místo Jirky donominujeme Jindru pro odpolední pohodové, vyhlídkové sjetí. Je to paráda.

   Kyblíková sekce, Mára aTom, si sjíždějí dvakrát na plasťáku Kamenici a potom se přesouvají na Jizeru. Ta je parádní a chlapci jsou nadšení. Vychutnávají si úsek od Mýta.

   Neděle 15.4. : Další pěknej den. Dřívější start vše urychluje. Závod open nejedeme ve včerejší pohodě. Je to nějaký zatuhlý, málo svižný a jsou tu malé chybičky, neklouže to. Je to zase 7.místo. Posledním startem na Tzanvaldské Kamenici je veteránské klání. Od začátku je to lepší než ráno. Daří se dobře průjezdy, držíme stopu, v peřejích to odjíždí. Rafty před námi opět stahujeme a v cíli to vypadá na hromadný dojez 4 posádek. Je to 3.místo. Tohle se povedlo. Vypadá to jako povinnost, být třetí, ale stálo to hodně úsilí. Je to dobrý vstup do sezóny. Lepší pocity z odpoledních sjezdu také pramení z toho, že po oba dny, velmi mírně stoupla voda proti ránu.

   Kyblíkáři Mára a Tom se po značně rozpačitém ránu dostávají také na vodu a jedou dvakrát Kamenici do Jesenného. 

Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář