Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konference SVoČR 19.10.2013 :

23. 10. 2013
    Tato záležitost se konala v loděnici Kotvy Bráník. Jako neznalý Prahy a bez naváděcí šipky jsem se jen velmi těžko dostával k místu určení. Povedlo se to až po chvilce bloudění. To zde již všichni byli a tak jsem padl rovnou do děje.
 
   Tato část zahrnovala zprávy jak se v minulém období hospodařilo, jak jsme byli skvělý organizátoři na ME na Lipně, jak pracovali obě rady pod hlavičkou SVoČRu, jak ztrácíme výsadní postavení v raftingu, jak se jen těžko nachází společná řeč ve vedení raftingu a že se ani nenachází a pak jsou z toho tyto mimořádné konference. Pro laika mimo hlavní proud, a to Ježek team je, byly důvody před jednáním lehce zamlžené. Musím říct, že se v průběhu jednání  vyjasnily jen velice málo. Po přečtení kandidátky, je mi to ještě méně jasné. Ti, kteří se neuměli dohodnout, kandidují znovu. Fádnost a vyhraněnost se ukazuje i při představování jednotlivých kandidátů. Polarizace názorů, jakési dilema mezi příznivci reprezentace a zástupci hobíků je ze všeho cítit a zdá se být stěžejní pro volbu do rady. Vyvrcholením je nezvolení ani jednoho zástupce z nejpočetnějšího oddílu do této rady. Současně i oddílu, který má v reprezentaci dominantní postavení. Bohužel je to odraz jakési arogance a přehlížení toho „zbytku“, který sice potřebují, ale absolutně neuznávají. Přes všechny názorové rozdíly by i tento hlas měl mít v radě zastoupení. Zbyňka prostě nemusíš mít rád, ale pro rafting dělal a dělá hodně a to je třeba uznat. Proč a s jakou motivací tak činí a dosud činil je celkem jasné. Pro někoho nepřekonatelné. Většina českého raftařského rybníka zná jeho praktiky pro prosazení vlastních zájmů a to se asi nepromíjí. Zdá se, že vzniklá situace je právě daň za minulost. Přes všechny ty bariéry vytvořené a vykopané v průběhu let se mi jeví, současný, razantní úkrok ve  skladbě rady raftingu jako neadekvátní. Ale kandidáti tak rozhodli v tajném hlasování a tak uvidíme kam bude směřovat.
       Třeba to bude pro všechny prospěšné. Když si to znovu přemílám, tak ono to tak nevyvážené zase není.
A kdo byl zvolen : Standa Hájek, Libor Polák, Libor Peška, Vratislav Šembera, Milan Znamenáček, Martin Procházka a Jan Vávra. Předsedou rady byl zvolen Libor Polák, místopředsedou Vráťa Šembera.
Tak jsem to tam odseděl, řízek snědl a pak sem to sepsal, ale jestli to je objektivní, to teda nevím ?
Míra K.
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář