Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labe pod Špindlem

2. 5. 2013
Sobota 27.4. : Letos je Labe povolený. Kdo to vymyslel ?!  Tenhle stanovený dvouroční cyklus pro sjíždění prostě nechápu. Bohužel je to tak. Je třeba nezaváhat a jet tam. Dopředu víme,že složení posádky pro Labe bude voříšek a pravou stranu budeme jen těžko sestavovat. Jirka je po delší nemoci, Vorel má školu a Tom jde na kudlu. Napravo nám zůstal Vilda a letošní nováček Martin. Takže není volby. Na sjetí s veteránskou posádkou nakonec kývne i Jirka .
 
Scházíme se na Kukačce v 9,00 hod. Pro vypouštění vody z přehrady na Labské je letos celkem příznivá situace v tání sněhu a takže hráznej do koryta nadělil 21 [m3s-1]. To je nádherná voda pro sjezdové závody. Přes nepříznivou předpověď počasí je v Krkonoších celkem pěkně a to je velice důležité, neboť voda v Labi je mimořádně studená. Jdeme na to okamžitě po strategické poradě, když je Martin posazen dozadu. Vypadá to jako risk, ale tréninková jízda nám přece napoví víc. Od počátku je to jedna velká kličkovaná. Myslím, že ty všechny moudré rady, rozdané před vyjetím ani Martin nemohl vstřebat. Rozhodně nebyl schopen je realizovat.Nad Michlákem, když sedíme na skále je jasný, že pokyny musí být přesný, jednoduchý a hlavně v předstihu. Což si cestou zdatně nacvičujeme. Další tréninková jízda je s Jirkou, ale taky to není nijak přesvědčivé, vymeteme kdeco, a že je co. Vzhledem k nabitému programu jedeme hned nahoru a máme před sebou vostrý veteránský sjezd. Jedeme celkem dobrou stopu. Výsledek není potěšitelný, ale jízda musela pobavit. Je to 5.místo , což snad ve veteránech ještě nebylo. Trochu lelkujeme, kecáme a s cestu nahoru nijak nespěcháme. Nahoře, ještě na silnici mi pohled do koryta říká, že máme 7 minut do startu. Mára ještě nezaparkoval a je v civilu. Snaha to nějak urychlit není vedená příliš moudře ani citlivě. Když doběhneme dolu tak víme, že je to hodně napnutý. Protlačíme se na vodu, Mára si konečně nazuje boty a jedeme dolu. Martin je zase vzadu. Je to taková ukecaná jízda. Nejen kam pojedeme, ale i úsečné povely pro každé ulomení a s jakou razancí je provést. Přesto je průběh jízdy překvapivě dobrý. Stopu trefujeme celkem přesně a poměrně aktivně přitom i pádlujeme. Martin se chytá a dělá co je mu zaveleno. V cíli sice padnou nenápadná slova omluvy, ale jinak to asi dneska nešlo. Martin je tvrdej chlap a něco přece překousne. U výsledků jsme mile překvapeni. Je z toho 10. místo. Jsme o necelé 2 vteřiny pomalejší veteránského složení, ale pořadí je dobrý. Bonus navíc, Martin porazil Šímu, svého deblového parťáka, tentokrát jedoucího v posádce Managerů, i s Jindřichem,  taky o 2 vteřiny. Jak milé.
Po závodě následuje ještě jedna improvizovaná jízda. Na chvíli jdeme ještě zkouknou dovednost slalomářů na Soutěsku. Je to fakt pokoukání.
Ještě sestavy ČP : Krechler Miroslav,Doležal Vilém,Klíma Martin,Doležal Marek
VET.: Krechler Miroslav, Doležal Vilém,Benhák Jiří, Karafiát Josef
zapsal Míra - z ježkovského raftu, letos nikoliv nejstarší bodlina.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář