Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR veteránů ve slalomu 2012 - Písek

21. 8. 2012

21.-22.7. Mistrovství ČR veteránů 2012

Sobota 21.7. – Po chvilce bloudění Pískem konečně nalézám cestu kudy se dostanu na místo kde se letos odehraje veteránské mistrovství ve slalomu. Řeka Otava je v těchto místech pod Pískem pouze mírně tekoucí a pod výletní hospůdkou U Sulana mají místní upravenou peřejku. Je to klasické WW1, takže snadné. Co ale vyvolává děs je startovka. Program je natažen od 10 dopoledne do 18 hodiny podvečerní. Sestava závodníků je taky trochu kuriózní, děti a vetoši. Objevují se zde i známé persóny z minulosti i tradiční účastníci těchto akcí. Pro letošek jsem se opět dohodl s Petrem Panenkou na debla. Trať nevypadá nějak obtížně, ale řeka je široká a tak i přejezdy jsou trochu delší.  Začínají kajakáři a po této záplavě maňásků, takřka na dvě hodiny, jsou na řadě debly. Tady vzhledem k častému střídání lodí je start trochu neorganizovaný. Krásná loď, se kterou Petr disponuje nám umožňuje pokusit se závodit a jsem tomu rád. Přesto, že se ze břehu celkem důkladně domlouváme jak na to, není vše úplně jasné a skutečnost, že se spolu svezeme jen jednou do roka, se hned projeví na první jízdě. Posádky před námi jsou sjeté a jedou pěkně. Těžce bojujeme o třetí místo mezi nejstaršími a to se nám nakonec i podaří. Jasně vítězí Bénové a na nich je vidět jak to pořád umí a jak si vyhoví. Jirka náš kolega z raftu si dává navíc kajak, ale tady to trochu vázne. Závodí i jeho děti Honza a Anička.

pisek_5.jpg

 V singlech je boj o bednu početnější a tvrdší. První jízdu jedu dost zle. Chyb hned několik, nepřesnosti a taky šťouchy, které jsem v minulosti nedělával. Ve druhé jízdě se zlepším a přesto, že stále nejsem úplně nadšenej poskočím na třetí místo. To je asi moje současné maximum. S výsledkem jsem pochopitelně spokojen. To je ale již podvečer. Vyhlášení se pak odehrává za vydatného deště a tak uvítám spaní pod střechou.
 
Neděle 22.7.  Dneska se jede veřejňák a tak ubylo startů. V podstatě se opakuje scénář ze soboty. Přes jisté nedostatky v jízdě jsme s Petrem spokojený, zazávodili jsme si pěkně. V singlech má závod také podobný průběh, po špatné první jedu druhou ještě horší. Přesto to dává v obou kategoriích III.VT .

Prožil starší ježek Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář