Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství veteránů ve slalomu v Českém Vrbném 2015

20. 7. 2015

Pátek 17.7. : Po několika létech půstu si chci zkusit veteránský slalomy. Po zkoušce, kterou jsem si naordinoval na začátek měsíce právě na kanál ve Vrbně a přes varovně vztyčený prst paní „Štěstěny“ která signalizovala „dej si hochu bacha“ se pouštím do tohoto dobrodružství.  Naštěstí se vše odehraje na horní části kanálu.

Za nádherného počasí se vrhám do volného tréninku. Doufám, že vychytám drobné nedostatky a oživím vše, co již dávno zmizelo. Pro tento víkend jsem se navíc domluvil s Petrem Panenkou že oprášíme i debla. Trénink proběhl vcelku normálně, ale nedostatky se objevují s každým záběrem. Ty tyčky hodně překážejí a singl je celkem kousavej. Taky síly nějak rychle docházejí. Ta moje lodička tady působí celkem historicky.

Sobota 18.7. : Trať je postavená trochu v současném stylu, přes rozhraní a prořezat to, případně dlouhej krk. To ale není můj šálek kávy a ani mi to můj singl nedovoluje. Ale nejdřív jedou kajaky a pak C2. Komplikace se šprajdou u Petra nás bez rozjetí posílá do první jízdy. Jak  sednem, tak jedem. Trochu to bylo kostrbatý, ale druhou jízdu zajedeme nad očekávání. Favoriti – Benháci po první jízdě končí, Láďa je po pádu při cyklistice nedoléčený a nejde to. Tím nám to padá do náruče. V kategorii těch nejstarších jsme první. Singla jedu průměrně a je z toho 6.místo. Varianta hned v úvodu tratě je nad mé schopnosti. Přesto jsem s dneškem spokojen.

vrbne-2015-csk0001.jpg    ja-2.jpg

Neděle 19.7. : Dnes veřejnák. Trať je částečně změněná.V deblu v obou jízdách lehce chybujeme a je to 2.místo v kategorii.  Na singlu jedu první celkem slušně, ve druhé zase chyba . Celkem 4.místo v kategorii. V obou kategoriích tak mám trochu rozporuplný pocit, že něco není , jak má být. Na slalomech jsem byl po třech létech a tak co bych vlastně jiného mohl čekat. Balím a opouštím Vrbné s tím, že za měsíc jsem tady zpátky, ale tentokrát na gumě.

zapsal Míra K.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář