Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oddíl kanoistiky slavil 50 let a Ježek team 15 let

29. 10. 2013
Tak jsme to přece jenom dali dohromady. S myšlenkou sejít se v sestavě, která spojí všechny generace působící na loděnici v průběhu jejího života, navíc v prostorách bývalé plovárny U Českého mlýna, který již 50 let slouží jako loděnice oddílu kanoistiky. Právě tohle jubileum bylo důvodem k setkání vodáků. Krásně to vyšlo, neboť současně s tím má i Ježek team důvod k oslavě, neboť v seskupení RSKO ( Raftová společnost kanoistického oddílu) dosáhli na dorostenecký věk, aneb 15 let od založení tohoto klubu při Svazu vodáků ČR.

1.jpg

   Pátek 25.10. je tím dnem. Vstřícně nám vyšel i Pivovar Ježek a poskytl nám potřebné množství vynikajícího 11° piva. V příjemném prostředí, u krbu, se tak sešla různorodá sestava zahrnující první členy oddílu, závodníky kteří to rozpoutali, i následující, ať už jezdili na vodě nebo v roli funkcionářů táhli tu vodáckou káru dál. Bohužel ne všichni se mohli dostavit, naproti tomu nedostavili se všichni kteří mohli. To je ale normální stav věcí. Jen těžko se asi bude akce v této sestavě ještě někdy opakovat. Navíc, protože nic není jisté, tak ani status loděnice a další naše působení v prostorách současné loděnice se z hlediska budoucnosti jeví jako velice problematické. Ti, kteří se dostavili tak rozhodně nelitovali. Splnilo to hlavní účel, sejít se, neformálně pokecat, zavzpomínat, oslavit jmenovaná výročí a udržet jistý stav soudržnosti. Za padesát let prošlo oddílem mnoho lidí a jejich stopa je různě viditelná.  

2.jpg

        S postupem času bohužel došlo k utlumení závodní činnosti, ale zatím ještě žijeme. Před patnácti léty se v oddíle kanoistiky uskupila skupina závodníků a rozhodla se pro rozšíření aktivit i na gumovém plavidle. Je to přímé navázání na slalomovou minulost a snaha o prodloužení činnosti s tím, že gumové monstrum nám umožní jezdit i tam, kam se asi na křehké lodičce už nevydáme. Souběžně s tím jsme začali i koketovat s plastem a individuální ježdění nás posunulo do turistické roviny. U ježků se vystřídalo mnoho pádlistů a v různých etapách se zapojilo do činnosti. Po celých těch 15 let, přes různé problémy, si udrželi vysoký standart výkonnosti.

3.jpg

Všem, kteří se jakkoliv podíleli na tom, že oddíl se těch 50 let udržel patří poděkování a je třeba jen doufat, že to nebylo setkání poslední.
zapsal Míra

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář