Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pod Lipnem a do ČERŤÁKŮ

30. 8. 2010
Pátek 27.8 : Je to letos trochu roztříštěný. Přesto Jackey je při chuti a i Míra s Márou se přidávají, takže páteční kyblíky se uskutečňují. Již cestou nás provází voda a pod Lipnem to je hodně podobný. Odpoledné na vodě proběhne podle předpokladů, jedeme čtyřikrát. Nějaký ten eskymák se taky urodí. Mára tady má premiéru a zvládá tuhle jízdu z kopce dobře. Zase se usazujeme mezi Devils na fotbalovém hřišti.
 
Sobota 28.8 : Noc propršela a dopoledné se jeví přívětivěji. V Loučovicích se scházíme přesně a můžeme vyrazit na tréninkovou jízdu. Raft máme mírně flekatý, ve čtvrtek , když dvojka Mára + Míra lepilla již prodřená místa, tak nebyla jiná než červená záplata. To na modrém raftu celkem vyniká. Vše je na dně a tak to není nijak hrozné. Navíc, teď si ho dobře poznáme. Ještě trochu doladit náběhy. Pojedeme ve sjezdové sestavě. Vorel s Mírou a Mára s Jirkou. Celou tratí proklouzneme vcelku bez problémů. Start závodu je v poledne. Od začátku jedeme velmi dobrou stopu. Loučovice v horní části skvostně. Za vratama nabereme hnusně vodu, ale pořád dobrý. Škvíra celkem jo, Schody tzv. naší cestou velmi slušně a následující nepřehledné pasáže i přehledná místa stále velmi zkušeně. Až na několik detailů dobrý. Hned nakládáme a jedeme nahoru. Mára za volant a Jackey do raftu. Mírně kostrbatý, ale v pohodě jsme dole. V cíli nás čeká příjemná zpráva, jsme sedmý. To je dobrý. Teď ještě jednou nahoru a Míru střídá Honza Benhák. Cítíme, že Jirka není nějak ve své kůži, ale kvůli klukovi do toho jde ještě jednou. Nic z jízdy neprosáklo, takže asi dobrý. Jirka i Vorel opouští Vltavu. Kyblíkářská sekce jde čumět na sjezdaře. Je to zajímavý, rozdíly v jízdě jsou patrné i lajckým vokem. Špička to dává skvěle.
 
Neděle 29.8 : Plán je jasný. Před sprintama to sjet od slalomu do Loučovic a tam to ještě zopakovat. Vše stíháme a v davu si dáváme Železnák i s příslušnýma peřejkama a jedeme na Papírnu. Žbluňknem jez a houpy hou jsme v tom. Chycení uprostřed, sakra tam bylo plno, pak různými způsoby ven ztoho a přes velkou vlnu klouzavě k výstupu. Ještě jednou, nad jez, hodně podobně dolu, přičemž si zahrajem každý svou roli a je tady konec lodičkaření. Nádhernou tečkou za dalším Lipnem je finále slalomářů. To je pokoukání jak to umějí.

Nejstarší Ježek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lipno

(Mára Doležal, 31. 8. 2010 21:59)

Ne že bych musel na všechno něco napsat, ale hodnotím start jako povedený s klidnou hlavou, svaly a čáry zafungovaly a byli jsme dole. Sedmička je už blíž ke dvojce, takže fajn. Kluci děkuji, za provedení papírnou a železňákem - zážitek.No a mokrá hlava, ta k tomu sakra patří.

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA