Jdi na obsah Jdi na menu
 


První letošní ČP R4 slalom - sprint

15. 6. 2014
Pátek 6.6. : S mírným zpožděním se scházíme na kanálu a můžeme se pustit do nácviku slalomové jízdy. Na kanálu je docela volno a tak se snažíme různě zkoušet. Je to v letním počasí, které vpadlo do Čech naprosto bezvadný. Trochu se o to taháme a ne vždy máme stejnou i myšlenku. Přesto si poježdění pochvalujeme. Sestava Ježek teamu je Míra, Vorel, Šíma a Tom.
 
Sobota 7.6. : Na první pohled se postavená trať jeví jako celkem náročná. Sešla se zde velmi dobrá společnost, nechybí asi nikdo z českého raftařského rybníka. Na naší  jízdě je vidět velká nevyježděnost a taky nejistota. Polovina posádky je vyměněná a je to znát. Dáváme šťouchy a na brance č.12 máme velké potíže, asi moc přejeté z protivodky a pak se nemůžeme dostat do další branky. Je z toho plazení se po "Žehličce", následně hodiny a podjezí další branky.Velká křeč. Druhá jízda je velmi podobná té první, ale tentokrát to otočíme moc brzo. Koule jak vyšitá. Máme ještě dvě veteránské. Přesto, že pocitově se lepšíme, vždy až ke kritické kombinaci, výsledkově je to bída a tak je z toho ta nepopulární brambora. Kombinace u branek 11 až 13 nám nejde. Je z toho takový pocit nesježdění a taky nám trochu docházelo, čili nevypádlovanost a chyběla síla.
 V ČP Je z toho 13.místo .
   Po startu na šetce při sjezdech na Vltavě „ jsem byl donominován “ do  sestavy WWS i na slalom zde, v Tróji. WWS R6 opustil k velké nelibosti a trochu narychlo Martin Hájek a potřebovali praváka. Chtěli Vorla, ale ten odmítl. Kvůli kvótě možných startů a po přeskupení posádky, jeden levák šel napravo, to pak padlo na mne.
   Šestkové plavidlo je kolos. Přesto, že pohyb tohoto monstra zajišťuje šestka pádlerů, zdá se že loď si žije svým životem, pluje svým směrem a často, když už někam pluje tak to jen nerada mění. Slalom se tak stává brutálním přemisťováním lodě v korytě. Obrovský zážitek je protivená branka, neboť optimističtí raftaři po zavěšení pádlují dopředu, ale raft stále couvá. Radostný je okamžik, když se podaří tento proces zvrátit a úspěšně vyrazit směrem k projetí branky.
    Optimistické prognózy jak pojedeme, jdou vniveč hned s první brankou. Přesto  z jízdy nejsem zklamán, neboť představa byla ještě horší. Takto odjedeme obě jízdy, přičemž branku č. 12 nezvládneme ani v jedné jízdě. Další dvě hodiny obstarávají R2. Pak je na kanálu volno a to je chvíle pro mne a Mirku a taky Toma. Já osedlám ve dvojici raft, Tom si přivezl kajak. Vše probíhá normálně,  jen v jednu chvíli se ocitáme ve válci a výjezd i náklon je na Mirce. Já ležím v raftu a Mirce to vytáhnout nějak nejde je to proti vodě. Na třetí pokus se šťastně natočíme  přídí dolů, začneme couvat do válce, v tu chvíli se zatopí záď, mi se lehce postavíme a samo nás to vystřelí ven. Chytrá voda. Ve stejném místě si následně nechá pořádně protáhnout komíny i Tom. Krásný podvečer vyvrcholí posezením a konzumací Kozla 10°.
 

jindra.jpg

Náš kamarád Jindra s plným naasazením
 
Neděle 8.6. : Kanál po výměně překážek nedoznal příliš změn a tak i cesta, správná sprintová cesta je celkem známá a většinou se do ní všichni trefují. Naši loňskou meditaci o horním průjezdu vlevo jsme zavrhli. Chceme to před závodem zkusit tréninkově a tak si ujasníme několik průjezdů. Trénink jde celkem dobře a tak jen doladění a jdeme nato. Dneska jde program v rychlejším taktu. První jízdu jedeme celkem slušnou stopou, ale nemá to náboj. To nám zůstane celý den. Vzhledem k tomu, že pojedeme všechny jízdy ve vteřině, tak stopa asi nebyla špatná, ale podle pozorovatele, Jackeyho, jsme toho taky dost prořídili. Zase ta nesježděnost. Je taky jasný, že takto snadný sprint nahrává trénovaným a silným. Dneska v ČP až 15.místo !
  Chlapci to mají dneska odjeté, ale mne ještě čeká R6. Jedeme stejnou, nebo hodně podobnou stopu jako my na R4. Druhou jízdu se nám již nedaří stopa jako v první, ale cítím odhodlání a chuť. Je to dané dobrým výsledkem z první, kdy jsme ve vteřině s Prostějovem.  Bohužel  nahoře lehce hoblujeme překážky po pravé ruce a průjezd kolem žehličky je moc vlevo. Časově se ale skoro nic nemění. A to je již závěr letošního raftování v Tróji.
sepsal: Míra
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář