Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rafty na Trnávce – 2. a 3.ČP R4

26. 6. 2014
Pátek 20.6. :  Sraz je na kanálu před plánovaným tréninkem. Až zde se dozvíme, že trénink je pokrácen o hodinku a že bude až od 18,00 hod. Vzápětí nám Jirka sděluje, že je v koloně na dálnici a že to nevypadá nijak dobře. Ale štěstí nám přeje a dočkáme a jdeme na to. Rftů moc nejezdí, postavení branek překvapivé. Zkoušíme to, některé varianty nám připadají podivné, některé kombinujeme s našimi představami. Je to bezvadný. Teplá horní voda co se v korytě tak pěkně kudrnatí, to je úžasné kouzlo pro vodákovo oko. Před osmou to balíme a jsme spokojeni. Posádka Ježek teamu je pro tento víkend Míra Krechler, Jirka Benhák, Petr Tomek a Robert Šimánek.
 
Sobota 21.6. : Letošní Trnávka je programově výjimečná. Pořadatel se rozhodl uspořádat dva pohárové závody. V podstatě dvojnásobnou porci závodění. Zařadil na každý den dva závody. Takto pojatý formát je samozřejmě náročnější na organizaci, ale i na připravenost závodníků. RK Stan zvolil pro naplnění tohoto záměru variantu s rozdělením kanálu. Tím se neztrácí na náročnosti, ale je možné postavit dvě nezávislé tratě. Kdo chtěl absolvovat celý nabízený program, v sobotu dvakrát slalom, hlídky a pak ještě R2 na spodní trati tak si zazávodil. Navíc posádky, které se již propádlovaly do věku, který jim umožní účast ve veteránské kategorii si přidaly další starty. Na horní trati se ještě jeli hlídky. Všechno tohle bylo potřeba organizačně připravit a zvládnout.
Takže , závodit se začalo nahoře a trať měla jedno lehce zapeklité místo. Branky 4 a 5, hned  pod mostem, těsně za sebou a dost přesazené. Nabízelo se řešit to první na erku a další otočit po vodě. To se nám zdálo málo závodnické a tak jsme to chtěli ujet popředu. V první jízdě nás překvapil vracák a netočili jsme důsledně.  Následně jsem nepochopitelně uhnul na podjetí branky, zatímco všichni to jeli z hora. Koule jak vyšitá. Veteránskou jízdu to oboucháváme a není to ono. V další jízdě jedeme zase na riziko a bohužel, tohle bylo jasné pade. V poslední jízdě se nám to stále nedaří jak bychom chtěli, ale nacpeme se tam. Je to jediný dotek. Jaké překvapení když ve výsledkách máme zase kouli. Slovenský arbiter nás jednoduše zařízl !!! Raftařský život jde dál a tak po hlídkách jdeme na spodní trať. Myslím, že jsme v prohlídce byli hodně pečlivý a chtěli jsme si spravit chuť. Hned první jízdou to potvrzujeme. Další veteránská je velmi dobrá, až na šťouch a poslední brance. To se přece nedělá. V ČP to je zlepšíme, ale poslední v eteránskou jízdou jsme moc chtěli a nejde to. V ČP jsme na 6.místě ( 5.místo ČR)  a to je velice dobrý. Ve veteránech až 4.místo s lepším výsledkem než v ČP.To ukazuje kvalitu v rakvích. Po dopoledni, kdy to bylo 25. a 8.místo, je to něco jiného. Perfektně jsme si zajezdili. Nezradilo ani počasí. Současná vláhová bilance se ale podepsala na vypouštění vody z přehrady, kdy se šetřilo doslova každým kubíkem. Začalo to ořezaným tréninkem a pokračovalo okamžitým zavíráním vody po dojetí posledního závodníka. Vše ale proběhlo v pohodě bez narušení průběhu závodů. Sobotní večer, tradičně věnovaný společenské části akce s losováním tomboly, působil trochu zdlouhavě, přesto pobavil. Příjemná hudební produkce, taková kombinace akustiky a rocku v širokém pojetí žánru, převedených do poslouchatelné podoby, byla vylepšena o 23.hodině nádherným ohňostrojem z dílny mága Krupičky. Pak již nic nebránilo účastníkům nechat se vtáhnout do rozjeté zábavy a užít si večera v raftařské společnosti. 

trnavka-083.jpg

Neděle 22.6. :   V neděli se celý program zopakoval. Teď se jezdilo již na celé délce kanálu, jen proti času ve sprintech. V kvapíkovém tempu, neboť na startech byl zkrácený interval, se pouštěli kanálem dolu posádky, aby dosáhli co nejlepšího času. To se jim  většinou daří i přesto, že kanál na Trnávce je specifický a i rovné jetí dolu vyžaduje jistou dávku zručnosti. Čekalo nás osm jízd a ze zkušenosti víme, že ne vždy se podaří vyvarovat se chyb. Tentokrát si myslím, že se nám to hodně dařilo. Bohužel sedmá, ta potvrdila pravidlo a ve spodní části jsme to nezvládli. Přesto jsme zajeli asi nejpovedenější sprinty v poslední době. Dvě veteránská třetí místa a 9. a 13.místo v ČP i se slovenskýma a hlavně velmi dobrými Japonci jsou pěknou bilancí. Raftaři z Japonska se dlouhodobě připravují v Evropě a využili závodů k zpestření přípravy. Jejich přístup k raftingu je absolutně profesionální. Používají video techniku k rozborům situací a v přípravě na každý start jsou obdivuhodně pečlivý. Přesto na naše nejlepší posádky nestačili. Posádka TR Hiko Prostějov jezdila skvěle a byla radost je vidět v akci.
Podle našeho názoru se povedla velmi dobrá akce a za uspořádání je třeba pořadatelům z RK Stan i všem, kteří nějak pomohli s uspořádáním závodů poděkovat . Až na toho slovenského rozhodca.
 
Sepsal Míra
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář