Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakousko - Sill , Itálie - Noce ,červen 2016.

15. 6. 2016

Rakousko, Itálie, Noce 2016.

Středa 1.6. : Sraz je domluven na 19,00 ve Fraistadtu. Tady se spojují a současně přezbrojují Ježci. Po přesunu v autech valíme na Innsbruck. Další skupina je s odstupem pozadu. Jsou to Šnek, Franta, Besy, Karel a Denča. U Innsbrucku se trochu potýkáme s hledáním nocležiště, ale nakonec vyhraje beton. Tvrdý, ale dobrý. Ještě v noci se na naše betonové plató nasáčkuje i druhá skupina.

Čtvrtek 2.6. : Jako vložený program si naordinujeme Sill. Je v dosahu a pro nás zatím neznámý. Jedeme spodní úsek, 9km od mostu přes Ruetz, končíme nad jezem v Insbrucku. Máme střední vodu, 280 cm na vodočtu v Insbrucku. Na jetí je zatím brzo a tak jdeme na prohlídku. Závěrečnou partii, kaskádu WW IV, těsně nad Innsbruckem je vhodné zkouknout. Dobré rozhodnutí, víme kde končit a co jet. S volbou nástupu jsou potíže. Nakonec se k řece dostaneme a můžeme vyrazit. Sill je horská řeka, rychle tekoucí v příjemném spádu se kroutící v sevřeném údolí. Obtížnost je WW 2-3, občas zrychlí, ale vše je přehledné, dá se reagovat. Celkem rychle jsme dole, kde přeneseme problematické místo. To jsme ale již na okraji Innsbrucku nad odpudivým jezem. Řeka byla v krásném údolí a moc pěkná. Potíže okolo sjetí a s nástupem ji lehce devalvují. Normálně asi nemá dost vody.

Následuje přesun přes Brenner do Itálie na Noce. Bohužel Agrocamping u Mezzana je v přestavbě a nepřijímá. Záchranu nacházíme v raftcentru v Dimaru. Kemp je prakticky prázdný a tak i celkem příjemný.

dsc_0754--2-.jpg Tom v akci

Pátek 3.6.. : Chystáme se na horní úsek Noce z Cussiana. Vypsaná obtížnost pro celou Noce je WW I – IV, celou dobu máme stav 60 cm na vodočtu v Male. Začínáme na nástupu raftařů. Vody není moc, ale bude to stačit. Sjíždíme na slalomovou trať u Mezzana. Jedeme všichni. Pod slalomem se část sjížděčů, ježci - Míra, Vilda, Jackey a Mára, přesouvá na raft. Jedeme do Dimara. Zpočátku je řeka sevřená a tvoří řadu hezkých peřejí. Je to dobře čitelné. Od poloviny zvolní a v pohodě dotéká do Dimara. Odpoledne to jedeme na lodích.

dsc_0796--2-.jpg Stř.část Noce

Sobota 4.6. : Sjedeme si to od slalomky u Mezzana do Dimara, na lodích. Pak se nalodí ježkovská posádka do raftu a jedeme dál s kajakářema Tomem a Tomem, Karlem a Frantou. Hned horní kaskáda v Dimaru je jedno velké šutroviště ve značném spádu. Když se řeka zúží, což se děje několikrát, je to vždy vodácky zábavnější. Občas si řeka vydechne na mělký a rozteklý úsek. Míjíme raftařský nástup a jedeme dál na Caldes.

Vkládám zápis o charakteristice řeky z roku 2011 a ta říká :

Z počátku se řeka mírně rozbíhá, postupně nabere na zajímavosti a v několika místech je hodně pestrá. Asi v půlce se řeka zalomí doleva a v levém rameni se bystře přiblíží k vysokému mostu. Splouváním pod mostem, nejlépe při pravém břehu, začínáme poměrně dlouhý a ve značném spádu výživný úsek. Tohle se opakuje ještě několikrát. Řeka ale vždy dovoluje sjížděčům nádech k další jízdě. Úseky již nejsou tak dlouhé, ale v podobné obtížnosti, často v zákrutě, nebo za ní. Dolní úsek je zakončen peřejí nad mostem v Caldes s pohodlným výstupem.“

Přesto, že voda je spíše dole, je řeka parádní a stále poměrně náročná. V pozdním odpoledni jedeme ještě úsek slalom Mezzana - Dimaro.

Neděle 5.6. : Odjezdový den. Sestava má skvělý morál. Stávání i balení probíhá v klidu, ale bystře. Čeká nás poslední jízda z Dimara do Caldes. To se daří. Jedeme v plné sestavě. Tom a Tom, Franta, Karel, Šnek, Bosi a ježci na raftu. Vody je stejně. Raft plní i funkci jisté pojistky. Konečně se vyčasilo a je tu loučení s Noce za sluneční asistence. Opakuje se rok 2011. Je to bezvadný a panuje všeobecná spokojenost. Ještě navázat lodě na auta a můžeme se vydat na zpáteční cestu. Je 12.00 hod. V Jihlavě se po přestupu ve Fraistadtu objevujeme asi v 21,00 hod.

dsc_08670--2-.jpg

sepsal Míra -  fotky dodala Denča .


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář