Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roudnice n.L., slalom a sprint, R4 a R6

11. 9. 2017

Pátek 8.9. : Před 17 hodinou jsme na kanále v Roudnici n. L. Jirku tady máme a voda teče. Není důvod odkládat trénink. Pořadatel nám tam pověsil i nějaké branky, je to trochu zamotaný, ale zkoušíme i různé eventuality. Jedeme 3x a přes některá zaváhání, občasné nedorozumění, nebo jiné pochopení záměru je to celkem fajn. Trénují i „Manageři“ Jindřich s Jackeym. Posupně se přesouváme k Jindrovi na bydlení. Večer ještě dáváme masíčko z grilu.

Sobota 9.9. : Start o desáté je luxus. Koukáme, co že nám to ti boleslavští postavili za slalom. Již ze břehu je to celkem jasný. Tohle bude dost náročný. Realita odpovídá prvotnímu odhadu. Jedeme celkem dobře, tak jak jsme se dohodli, ale neodpustíme si několik šťouchů. Je jich škoda, nebyli vynucený okolnostma, chyběla preciznost. Všeobecně se hodně chybuje. Náročné postavení branek, tohle milujeme. Slalom nemá jedno mimořádné místo, ale svou celkovou obtížností se vymyká zvyklostem. Za ježky děkujeme, ale na děvčata to byla hodně silná káva, neplavaly ale koule jen lítali. Druhá jízda open se nepovedla. Byla sice čistá, ale na úkor času. Celkově je to ale parádní 4.místo. Veteránské klání jsme začali celkem dobře, ale zase ty šťouchy, pramenící z jisté uspěchanosti. Přesto, že to bylo celkem dobrý, na dvě nejlepší to nestačí, takže 3.místo. Následuje nominační závod R6. Přesto, že se není kam nominovat, příští rok není žádné mistrovství R6, jsme disciplinovaní a jedeme vše. První jízda není úplně dobrá, taková kostrbatá. Druhá se zdá býti povedenou. Porážíme TR a tentokrát naprosto jasně. To potěší. Maraton slalomu zakončujeme hlídkou 3xR4. Sestava je z Vrbna, tedy Hájos, Spitfire a Ježek t., děvčata jsou rozhozené do tří raftů. Bohužel nepodařilo se výsledek z Vrbna zopakovat. Jsme druzí. Celý den se počasí drží, večer začíná pršet. Opět grilujeme, naštěstí máme dobrou střechu nad hlavou.


 

Neděle 10.9. : Ráno je uplakané a naše nálada je podobná. Naštěstí déšť slábne. Vypouštíme tréninkovou jízdu a jedeme rovnou ČP open. První jízda se zdá taková mdlá. Druhá má více odhodlání, ale moc se to na čase neprojevilo. Veteránský závod začínáme dobře, ale nejen mi. Druhou jízdu máme z dnešních pokusů nejhorší. Je to třetí místo. Ještě dvě jízdy na R6. Jsou slušný, vyrovnaný, ale bez soupeře. Asi se nás všichni bojí !!! Jiné vysvětlení nemám. Bohužel i jiných kategoriích je startujících velmi poskrovnu.

Kanál v Roudnici je pro rafty velmi dobrý. Alespoň nám se to tak jeví. Odjíždíme spokojený. Jindro, děkujeme za azyl, bylo to super.

sepsal M.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář