Jdi na obsah Jdi na menu
 


S kyblíkama v Českém Vrbném - 26.4.2014.

28. 4. 2014

Víkend, původně věnovaný Kamenici, se stal náhle volný a bylo potřeba najít vhodnou záplatu. Po zimě je potřeba ty pavouky v lodích vymést, případně vypláchnout. Při současném stavu vody, tak logicky přicházel v úvahu jeden z kanálů. Volba padla na České Vrbné. Domluva nakonec vyústila ve spojení s Tomem, Šnekem a Frantou. Z ježků to podpořili Mára, Tom a Míra. Současná cesta do Budějovic je mírně řečeno komplikovaná, ale i silnice je potřeba opravit. Otázkou je zda rychlost silničářů je právě maximální. Na kanál jsme šťastně dorazili s půlhodinovou sekerou a tady to již žilo.

img_3254a.jpg

První kontakt s vodou neoplýval jistotou, ale postupně se napětí uvolňovalo. Naštěstí nás včas zarazila přestávka. V tom úžasně teplém počasí se nedalo jinak, než vstoupit do světa Budvaru a děkovat za tento produkt české geniality.

img_3263a.jpg

Po mírném občerstvení jsme se postupně chtěli vloudit na vodu, ale přišla další technická pauza, neboť nastal nějaký problém s barierou. Prodloužený odpočinek mne potěšil, neb sil jsem již hodně vyplýtval v dopoledním bloku. Kajakáři vypadali stále svěží. Asi se umí dokonale přetvařovat. Takže s dalším puštěním vody se rozjel i kolotoč splouvání. Počáteční start odshora jsem postupně a rychle vypustil již dopoledne. Stále těžší loď a hejno kajakových nadšenců na horních peřejích to prostě nedovolilo.

p4260576.jpg

Postupně mi začalo docházet a když se mi zdálo, že ramena jsou na hranici možného, vložil jsem taktickou přestávku. Diskutující roj jihlavských kajakářů u lávky mi dal jasné znamení, že v tom nejsem sám. Voda ale stále teče a to je jasný signál zpět do kanálu. Kdybych chtěl, nějakým způsobem upřesnit počet eskymáků za celý den, tak toho nejsem schopen, ale mám dojem, že v tom nejsem sám.

p4260585.jpg

Počasí dovolilo vše. Přes velkou snahu je mi jasné, že časový limit pouštění vody rozhodně nenaplním. Postupně se trousíme k autu a jsme na tom všichni podobně. Z celého dne mám velmi dobrý pocit a asi se nebudu mýlit, když vyslovím dojem, že to tak mají asi všichni. Ještě ta cesta od Jihlavy. Po trápení přes Pelhřimov, volíme jízdu z Hradce na Telč, ale objížďka nás nemine. Strmilov, to je to místo. Ale krajinově pěkný. S šerem jsme doma.

zapsal : Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář