Jdi na obsah Jdi na menu
 


SALZA 2018 , nominační sjezd R6 .

23. 4. 2018

Salza , nominační R6 , sjezd , 22.4.2018 .

Lákadlo pěkného počasí a slušné vody nás naladilo k absolvování této štrapáce. Cesta nás čeká dlouhá, o to větší jsou očekávání.

Pátek 19.4. : Posíleni o Martina Fuchse, jedeme směrem na Ostereich a míříme přímo do centra jejich pádlingu, do Wildalpen. Máme velmi dobrý odjezdový čas. Trochu se to komplikuje objíždkou za Telčí, ale další pokračování probíhá standardně. V oblasti dění je na kopečkách vidět ještě sníh a při počasí které panuje, 27°C a které vydrží celý víkend, jsou to jen optimistické výhledy. V podvečer jsme ve Wildalpen a na zdejší slalómce již probíhá sprint svěťáku R4.

Sobota 20.4. : Od problémů s logistikou nás zachraňují „Kapličtí“. Takže vše je ošetřeno, auto v Palfau u „Maďara“ a mi můžeme vyrazit z Wildalpen. Vydáváme se ve čtyřech, Martin, Míra , Vilda a Šíma sportovně - výletním tempem splouváme Salzu od slalomu. Za stavu kolem 200 cm, což dává nějakých 44 kubánců, je to poměrně rychlá záležitost. Pádlujeme po nádherná nazelenalé vodě, vylézají bílé čepice na kopečkách, řeka je hodně pustá, no prostě super. Trochu se ti dva vzadu museli zpočátku srovnat, aby řízení člunu bylo řízením a splutí tak bylo eňo ňuňo. To se i daří. Salza peláší údolím a celkem brzo jsme u soutoku. Za svižného pádlování míjíme tunely a vychutnáváme krásné peřejky. Přesto, že je teplo, voda v řece je velmi „osvěžující“. Nádherná část řeky se soutěskou nad schodama je taky za námi a je tu pauzička. Vlastní soutěska rozhodně nezklamala. Je slušná voda, ale pořád to je WW III .V Palfau jsme za dvě hodinky. Těch 26km uteklo hodně rychle.

Odpoledne jsme doplněni do šestici, zkoušíme závodní sestavu. Nastoupili Pavel, Bóča a Honza, jihočeši z Kaplice. Jedeme trať sjezdu, Wildalpen – tunely. Dáváme to celkem slušně v tempu, je třeba si to vyzkoušet, kontrolujeme stopu. Pár detailů to chce ještě doladit, ale celkem dobrý. Tím je vodácký program završen. Na pořadu je grillbar. Martin a Šíma se činí a nemá to chybu. Večer jsme si chtěli ještě zpestřit čumendou na slalomech ve Wildalpen. Bohužel zdá se, že úroveň není oslnivá a organizace značně rozvleklá. Jedním kolem jsme přesyceni a prcháme na dobré české pivo.

Neděle 22.4. : Dopoledne dáváme ještě jedno tréninkové splutí. Je dobré, že český nominační sjezd drží program. Startujeme ve 13 hod. Dva veteránské a pět raftů v mužích je obrazem současné síly raftingu v Čechách. Samotný sjezd je poctivý závod na 45 minut. Pereme se s tím statečně, ale prostějovští v této elitní sestavě nám nedávají šanci a rychle mizí. Po velkém úsilí se propádlujeme až do cíle k tunelům. Máme toho celkem dost a víme, že úplně špatný to nebylo, ale dostali jsme pěknou kládu. Přesto vládne spokojenost a pohoda. Měli jsme možnost namočit náš nový raft a Salza byla vodácky kouzelná. Bonusem bylo počasí. Záporem invaze mušek, které dokázali hodně znepříjemnit jízdu na vodě. 

sepsal Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář