Jdi na obsah Jdi na menu
 


SALZA na kyblíkách 19.-20.5.2018

22. 5. 2018

SALZA na kyblíkách 19.-20.5.

Salza, to je lákačka pro vodáky, má slušnou vodu a počasí je letos mimořádně teplé. Je to i naše oblíbená destinace, takže není možné tento souběh přehlédnout a nenavštívit údolí mezi Wildalpen a Palfau.

Pátek 18.5. : Jedeme ve dvou autech ale v různý čas. Šíma s Maťou dopoledne, Mára, Vilda, Míra a Tom odpoledne. Místem setkání je levobřehý kemp ve Wildalpen. Šíma to stihne nad slalomkou ještě sjet, na kajaku i singlu, mi to máme až ke gril.

Sobota 19.5. : Sjíždíme to od soutoku, křižovatka Fachwerk, do horního kempu Palfau, tom je asi 16 km . Vody je  22,5 m3s-1 což je 163 cm na vodočtu. Voda je parádní, tak jak ji zde známe, teplota příjemná, není to obtížné, pěkné svezení. Dneska i nepřeraftované komercí. Druhá jízda je od tunelů a na závěr krátké splutí nad Wildalpen, poklidná turistika. Občas nás zkrápí déšť, ale není to nic vážného.

Neděle 20.5. : Opět jedeme od tunelů a pak ještě krátká jízda tunely – schody. To je již vyčerpán program a valíme směrem na Ybbs a dále na Slavonice.

   Pochvalu zaslouží obsluha grilu, neboť Šíma nám připravil nádherné zakončení obou dnů, mínusem je letošní mimořádná úroda mušek, které se soustředí nad nejlepší peřeje a dovedou hodně pozlobit.

Míra K.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář