Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sázava 2016 , sjezdy - ČP R4 , nominační R6

4. 4. 2016

Sobota 2.4. : Trochu mrazivé ráno otevírá raftařskou sezónu 2016. Vyhlídka je ale příznivá, má být teplo a slunečno. Povede se. Cestou se s velkým štěstím prodereme dálnicí, neboť těsně před námi proběhne bouračka a než se dostaví strážci pořádku jsme pryč. V příznivém času jsme v Kameném Přívozu. Dobře zvládáme organizaci logistiky s autem. Neprodleně na to se již chystáme na první sjezd, ČP Open. Jsme nasazený za volavky, ale vzhledem k dalšímu programu nejsme proti. Pohled do koryta nás trochu děsí, vypadá to, že vody je velmi málo, ale to jsme očekávali. Když se věnuje pozornost průjezdům a nenatrefí se na zbloudilí utajený kamen, tak to ještě jde. Cesta je celkem jasná a držíme se na ní. Občas to zazvoní do ramene. Cíl je nad jezem „Lesní“ . Dohrcáme to na Kameňák a hrrr nahoru. Tentokrát mezi svými, jede totiž veteránská grupa. Překvapivě se sešlo osm posádek. Je třeba se znovu zmáčknout. Průjezdy jsou stejný, ale v cíli se cítíme dost vyčadění. Výsledkem snažení jsou dva velmi dobré výsledky. Dopoledne 6.místo a odpoledne veteránská dvojka. Velká spokojenost. Užijeme si ještě prosluněnou chvilku na břehu Sázavy a jedeme domů. Sestava byla Míra, Vilda, Šíma a Vorel, pro oba sjezdy.

Jak bylo vody?

datum a čas

stav [cm]

průtok [m3s-1]

teplota [°

2.4. 11:00

82

16.3

7.7

3.4. 11:00

78

14.2

8,9

1.ČP R4 SÁZAVA SJEZD –  2.4.2016    výběr - CELKEM 18 posádek

1.ČP R4 SÁZAVA SJEZD –  VETERÁNI 2.4.2016   

Neděle 3.4. : Vracíme se na sjezd R6 na Sázavu. Je to trochu proti nepsaným zásadám, které jsme si časem vytvořili sami v sobě. Ale o tom to je, porušovat zásady. Voda saze spadla. Tohle nemotorné monstrum, R6 , s šesti chlapama, jen ztěžka doskáče na start v Žampachu. Nechce se věřit, že tohle má být nominační sjezd v raftingu. Ještě s tou délkou tratě to v nás vyvolává jen velmi málo optimismu. Je ale pěkně a chlapci z Kaplice nás tak trochu dostrkali k tomuto rozhodnutí, tak se s tím hold musíme nějak porvat. I místo startu dokonale zvolené, museli jsme se k němu probrodit. Naštěstí to největší mělko je zde, hned po startu. Nóóó a pak ještě několikrát. Občas se to zastříbří v mírné peřejce, ale těchto chvil je hodně poskrovnu. Většinou líný tok s mělčinou. Ještě se nám povede udělat několik chybiček, ale to se již sjezdíček na půl hodiny nachyluje ke šťastnému konci a tím je cílová meta.

sazava-2016_2--2-.jpg

Jó takhle otevřená kanojka, nechat se unášet a kochat přitom krásou údolí, které zde dokázala Sázava vykousat, to by byla jiná káva. Ještě vypustíme duši z toho žlutého monstra a pro tento víkend je dobojováno. Jaká byla sestava: Honza Veber, Zdeněk Boček, Pavel Putzer za Kaplice. Míra, Vorel a Šíma za Ježky.

sazava-2016_3.jpg

A jak to dopadlo ? Jsme třetí, ale trochu bez jásotu. Víc nás nebylo. 

Odmakal a sepsal : Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář