Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sjíždíme Jihlavu z Dvorců, 14.-16.leden 2011

17. 1. 2011

 

Pátek 14.1. : Náhlé oteplení způsobilo vzdutí hladin řek a protože se vyhoupla i Jihlava na slušně jetelný stav, neváháme. Přes to, že kalendářně jsme v hluboké zimě, teplý vzduch navodil jarní atmosféru a to vše nám umožňuje vytáhnout kyblíky a kousek řeky si splout. Volíme vyzkoušemou trasu z Dvorců do Rantířova. Je to pěkný, vyvážený úsek, vhodný pro počáteční rozpádlování. Časově přiměřený, s řidičem to je komplet na 2,5 h. Stav je na 115cm vodočtu ve Dvorcích. Řeka má kouzlo, neolistěné stromy umožňují sledovat okolí a nebrání průjezdu. Dá se využít mírných vlnek a procvičit řemeslo. Kromě "Pekelského" jezu je vše pohodlně sjízdné. Sestava pro dnešek je Míra a Vilda.

Sobota 15.1. : Další den opět na vodě. Jedeme stejnou trasu, ale v početnější sestavě - Míra, Vilda, Vorel, Mára, Tom a Gábi. Na stejné vodě. Sjetí má opět velice příjemný průběh. Na jezu v Rantířově je viditelný průjezd těsně podél levé strany. Kyblíky to snadno dávají. Yukonáři Tom a Gábi jedou stejnou trasu. Háček se tak dlouho dívá na blížící se křoví, až v něm zakotví celý gumák. Vše sledující supy na kyblíkách se nedočkají očekávaného, neboť ručkující dvojice se naučenými grify vysouká z vrbiček a okamžitě brblajíc označí vyníka. Tím  samozřejmně není nikdo z aktéru, ale jakýsi traser ?!?. Ale máme pěkný den a čeká nás ještě příjemný večer, Tom nás svolal na oslavu narozenin, tam se chyba jistě odhalí.

Neděle 16.1. : Nastává pokles vody a jsme dneska těsně nad 100 cm. Dává to Míra a Vilda, Tom a Gábi. Počasí je nejhezčí, na jízdu nám svíti slunce. Vilda si užívá své nové kocábky "Cascade" a zdá se, že už nabyl potřebného sebevědomí a singlíka si ochočil. Jenže přichází chvilka nepozornosti a vždy čekající čochtan, tentokrát pod zrádným schůdek u přečerpávačky v Rantířově po něm hned sáhl. Ten válec pod ním by mohl vyprávět. Po krátkém boji se Vilda vzdává a pokorně se souká komínem. Naštěstí je zde mělko. Ale pádlo na něj nečeká. Vše se mu podaří posbírat a můžeme to již bez zádrhelů dojet. Byl to velmi povedený lednový víkend. 

Zapsal , něco viděl, něco slyšel Míra .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lednová Jihlava

(Vilem Doležal, 18. 1. 2011 17:29)

Díky za výstižné vyjadření lednoveho vodáckeho víkendu.Za blbost se platí.

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA