Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slalomy a sprinty v Roudnice 2016

20. 9. 2016

Pátek 15.9. : Tradičně poslední akcí Českého poháru v každém roce jsou závody na kanálu v Roudnici. Ježčí sestava je slalomová, Vorel, |Míra, Jirka a uzdravený Šíma. Rameno mu snad drží. Kolem páté jsme kompletní, začínáme foukat raft a jdeme si zkusit kanál. Kanál má pro rafting parametry, šířkou i průtokem. Branky jsou celkem obtížně rozhozený, ale dá se to. Asi hodina ježdění je tak akorát. Spaní máme u Jindry. Strávíme příjemný večer u grilu.

Sobota 16.9. : Po nočním vydatném dešti, je ranní zálivka mírnější, ale vypadá trvale. Naštěstí se počasí umoudří a déšť během prvních jízd ustává. Trať má 17 branek a rozhodně není snadná. Chce to přesné a dobře načasované nájezdy. Technicky je to dost náročné a pomůže i sjetí posádky. První jízda v Českém poháru nám vychází celkem dobře až do branky číslo 16. Koule za neprojetí. Málo agresivity i jisté podcenění sestavy branek. Druhou vylepšíme a je to 6.místo. To je dobrý. První veteránská je mimořádně dobrá, i přes šťouch na 14 brance. Druhou hned od začátku moc závodíme a nakonec zase nezvládáme konec tratě. První jízda nám stačí na jisté vítězství. R6 veteránský mají dopředu napsaný scénář. To se snažíme zvrátit, ale není to reálné. Sice nejedeme vůbec špatně, ale WD Masters jsou znalý věci a na velkém raftu to umí. Takže ze dvou ti poslední. V podvečer se opět stěhujeme ke grilu. Je to dobré rozhodnutí, neboť zase prší.

Neděle 17.9. : Déšť nás zkrápí i dneska. Odpouštíme si tréninkovou jízdu a jedeme rovnou pohár. Je vidět, že Jirka se Šímou se dobře domluvili na stopě a daří se ji udržet. Je to ale náročný, tohle pádlování naplno. V součtu jízd je to 8.místo. To jde. Veteránský jízdy jsou v podobném duchu, takže jistě držíme druhou pozici a to je dobrý. Ještě nás čekají dva pokusy na R6. První jízda ještě vychází, ale ve druhé, nám to ujede ze stopy a hned je to poznat. Pořadí jako včera, jsme druzí. Ještě absolvujeme poměrně dlouhé vyhlašování a radostně pobereme nějaké medaile. Letos je to stříbrný rok.

A to je pro letošek s raftovým pohárem konec .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář