Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tréninková Trnávka 29.6.2013

3. 7. 2013
Trnávka , 29.6. trénink , R4 :
   Vzhledem k iniciativě mezi ježky a protože kanál na Trnávce je tak blízko, jevilo se jako potřebné sestavit partu ochotníků a vyrazit k Humpolci. Podpořit tak svou účastí tuto lidovou zábavu, neboť sjíždění kdečeho na nafukovacích matracích je dneska běžný folklór. Někdy je to i vyplnění hluchých míst mezi alkoholickýma přeháňkama. Přes jistou vyspělost českého vodáctva, alespoň se to o češích říká, je třeba souhlasit s doporučením, že kdo se do peřejí Trnávky vydá, měl by pádlo již koupat v jiných vodách, neboť trať v Želivi je dost přísná a chyby tvrdě trestá.
   Přes rozšířené svolávání nás není mnoho. Výzvu přijali jen ti, kteří jet chtěli, jak jinak. Trochu nás děsila masová reklama, která svolávala všechny pádlisty do Želivi. Pravda, na kanálu se sešlo početně sjížděčů, ale po počátečním nástupu se to v korytě roztáhlo a bylo to přijatelné. Trochu to občas zaskřípalo s postávajícíma ve vracáků, ale to nás až tak neděsilo. Sestava pro dopoledne byla daná, Míra a Šíma nalevo a Vilda a Martin napravo. Martin byl v této situaci novej a Vilda má od slalomu kratší přestávku. Záměrem bylo tzv. vymetání vracáků. Nahoře bylo vydáno několik letmých pokynů a hrr na to. Jízda kanálem, dá-li se to tak nazvat, vyznívá trochu rozpačitě. Při  bloudění kanálem se s vracákem občas potkáme. Pod druhým mostem se v obavách málo vysouváme do válce a následná bariera pomůže zadním, Šíma s Vildou, k vystoupení přímo do vod Trnávky. Posbíráme se o kousek níž a můžeme zkoušet další triky. Je to stále nejisté, ale v průběhu ježdění si popstupně ujasňujeme detaily a zákonitosti. Dopoledne uděláme čtyři jízdy a je v tom citelný pokrok.
  Na odpoledne se dostavil Tom a pravá strana si může ulevit střídáním. Každá ruka, která se již na raftu svezla je znát a Tom je ruka šikovná, takže posila. Vilda jde dopředu a na jízdě to je poznat, více si dovolíme. Odjedeme dvě jízdy a nastupuje Martin. To jsme již v laufu a jezdíme celkem slušně, dovolujeme si podstatně víc. Bohužel dochází síly. Opět dva pokusy a je po tréninku. Všeobecně převládá spokojenost. Bylo to bezvadný a protože i počasí bylo vstřícný tak se jen těžko hledá chyba.
zapsal: Míra K.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář