Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trnávka 2015

24. 6. 2015

Pátek 19.6. :  Na trénink se scházíme velmi přesně a jsme na něj příjemně nažhavený. Asi je to z té celkem dlouhé pausy. Sestava je slalomová, takže Míra, Vorel, Jirka a Šíma. Borci z RK Stan, tradičního pořadatele, do kanálu nastrkali nějaké ty branky a když nám hrázný pustil vodu mohli jsme na to jít. Voda je výrazně teplejší než vzduch a tak i máchání se v kanále působí přijatelně. Přesto, že červen byl celkem teplý, je tento víkend opakem. Ochlazení a občasný déšť, takový je víkend na Trnávce. Trénink probíhá celkem normálně, dáváme různé pokusy jak ujet často krkolomné kombinace branek. Je jasné, že takto to nebude, ale něco asi jo. Po více jak hodince jsme dostatečně upádlovaný a končíme s tím. Vše proběhlo celkem normálně, výjimkou je epizoda z horní půlky kanálu, kdy se po jistém zaváhání posadíme do horního válečku nad druhým mostem, trochu se sesypem , ale pak vykonáme vítězný boj s tímto mackem který pouští jen velmi nerad. Je pravda, že moc lidí jsem odtud neviděl vyjet, ale náš odpor proti nucené koupely byl tak veliký, že nám dal sílu. Vzhledem k tomu, že lodí bylo přiměřeně a až na jeden moment, kdy jsme zaparkovali hodně vysoko na raftu MBéček, vyjeli totiž z protivodky zrovna když jsme to valili dolu, bylo vše pohodové.

trnavka-5.jpg

Sobota 20.6. : Formát  dvou slalomů v jednom dni je i pro letošek na Trnávce zachován. Začíná se dole, se startem v půlce. Trať je celkem pěkná. Ve střední partii je poměrně dlouhý úsek povodných, mírně přesazených branek. To není na škodu. Stavitelé pak dohánějí  protivodky  sérií dvou opakovaček, které jsou dobře vyvážené na obě ruce a umístěné na začátek a konec tratě. Je asi dost těžké po dvaceti ročnících stavět stále něco nového, ale zatím se jim to daří. V ČP Jedeme celkem poklidnou jízdu s tím, že co jsme si řekli, tak nám vychází. Je to bez šťouchu, takže dobrej základ. Ve druhé jízdě zrychlíme, ale dáváme šťouch, přesto je to pěkné 6.místo.  Optimisticky vyjedeme do veteránské a po dobrém úvodu chybujeme za brankou č.5. Chyby si nabalují a poslední dvě proti ani nezkoušíme. Druhá jízda je dobrá, až na předposlední proti, kde dáváme lehkýho šťoucha. Jsme na 3.místě a to je dobrý.

trnavka-3.jpg

Pokračuje se závody nahoře. Horní slalom je postavený tak, aby nutil jet dvakrát retůrku. Potom namačkané proti a zajímavá kombinace přesazu a íčka na válcích nad druhým mostem. Je to celkem obtížný a dělají se dost chyby. Na ČP, tedy první závod se nám nepodaří zajet ani jedna jízda optimálně, takže 9.místo . Hned první veteránskou ale dáváme čistě a to je hodně dobrý. Ve druhé se ještě snažíme v úvodu zrychlit, ale chyba na 5.brance, asi nám došlo a je po závodu. Přesto perfektní 2.místo. Bylo to mistrovství ČR.

trnavka-2.jpg

Neděle 21.6.  : Zase se začíná dole.  Přesto, že jsme neudělali žádnou fatální chybu, dovedeme zde najít vždycky novou stopu. Je to zajímavý, že schopnost trefit se dvakrát nám zcela chybí. I po těch létech co se o to snažíme. Takže čtyři stopy a 11. a 3.místo ve veteránech.

Horní sprint začínáme dost tragicky. Druhou jízdou zachráníme blamáž, takže celkově 14.místo.  Ve veteránech jedeme dvě, již celkem vyrovnaný jízdy. Bohužel je z toho 4.místo o propastných 0,07 sec. Taky nám již pořádně došlo. Byl to náročný víkend. Po závodech ale víme, že to bylo z vodáckého pohledu pěkný svezení.  

zapsal : Míra

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář