Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trnávka 2017, 2x slalom a 2x sprint R4 .

29. 6. 2017

     Trnávka přinesla velmi bohatou možnost závodit. Kdo z veteránských posádek jel i ČP open tak si mohl denně připsat po osmi startech ve slalomu i sprintu. To se jeví jako celkem náročné a to nejen na fyzičku, ale i na soustředění se na jednotlivé jízdy. Vzhledem k tomu, že obě složky byly v našem podání na ústupu, je jasné jak jsme při posledních jízdách dopadli. Jako ježci ale pokládáme za rozhodující jak se jízda povedla a jaký z ní je pocit. Výsledek pak může být bonus. Proto jedeme vše a tím vzroste šance na úspěšné propádlování trati. Pro výsledkovou úspěšnost by asi bylo lepší soustředit se na jednu kategorii, jak učinili přátele od Hájos Racing. Přesto si myslím, že jejich výsledky nebyly jen o tom, ale souběhem znalosti terénu a na vodě to prostě umí, chyb taky moc nedělají.

Pátek 16.6. : Na kanále jsme včas, ale trénink je zkrácen o hodinu z důvodu malé zásoby vody v přehradě. Počasí je přijatelné a voda tradičně teplá. Postavené branky jsou často jen obtížně jetelné, ale to tak na tréninku bývá. Celkem si to užíváme, ale občas s tím bojujeme.

Sobota 17.6. : Tak jak to tedy „šikulové z RK Stan“ v sobotu postavili. Vždycky je tu pochopitelná snaha stavitelů překvapit něčím novým. Jde to ještě na Trnávce. Na horní trati je to branka č.2. Je na každém jak se mu co líbí, možný atak mantinelů nebo barier není náš šálek kávy, takže kombinace následné hodnotím výše. Na spodní trati je dobře využito možností ve střední pasáži do kombinace mírných přesazu. Velmi dobré. Nakonec pokus na poslední brance byl jen pro alternativní diskuze ze břehu. Celkově tedy velmi dobrý, ale dvě technicky zajímavé varianty s nájezdem a předtočením se opakovaly na obou tratích na stejnou stranu a to se mi teď jeví jako chybička. A jak se dařilo nám. Ve slalomu jsme si podrželi slušný standart, i když ty koule v prvních jízdách vyvolávají rozpaky a byly školácké. Když jsme nešpekulovali, tak to bylo naprosto jednoduché. Na spodní trati jsme jezdili celkem dobře. Ale má to jeden paradox. Pakliže na horní trati jsme jednu kouli chytli tvrdě, tak dole nám byl odpuštěn šťouch na poslední brance. Takže co s tím ?!?!

Na večerním programu se jeví jako naprosto nejlepší ohňostroj, ale pro někoho to byl asi stánek tradičního rumu.

Neděle 18.6. : Sprinty, to je úplně něco jiného. První jízda dobrá a pak již velké tápání. To vyvrcholilo střetnutím s bariérou pod zebrou. To byla jízda poslední a trochu nešťastný konec, který by mohl všechno shodit. Není tomu tak, raftařský život pokračuje dál! No, doufejme.

sepsal Míra K.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář