Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trochu jiná J50 - 2016

11. 1. 2016

Jizerská 50 – 2016

Sestava : Míra Krechler, Zdeněk Procházka, Papouch, Cukr, Filipinec.

Při vývoji počasí bylo jasné, že to s J50 bude opět problém. A byl, sníh prostě není. Naštěstí přišlo ochlazení a pořadatelé rozhodli, že to nějak bude. Ekonomické ukazatele jsou nekompromisní a určující. Nakonec připravili 4km okruh umělým zasněžením a na tom se to všechno odehrálo. Rozmělnili starty na 9 bloků po 400 startujících a rozložili to na 3 dny. Nabídly hlavně podvečerní časy pro účastníky tzv. hlavního závodu a ty doplňující závody se staly hlavníma. Zkrácením na 16km a tímto rozmělněním tak vznikl trochu kočkopes. Vzniklé komplikace samozřejmě odradili větší procento účastníků než obvykle vypadne. Naštěstí se nenaplnili obavy z přílišné ucpanosti tratě. Rozmělnila se doprava a tak příjezd byl v poklidu. Naší skupině se při tomto formátu roztáhly starty na dva dny. V sobotu jel Papouch, Cukr, Zdeněk a Filipinec. V neděli Míra.

Po pátečních naprosto skvělých podmínkách byla i sobota velmi dobrá. Po ranních silných mrazech se trať držela i na odpolední závody ve velmi slušné kondici. Máza tuhými v rozsahu VR60-70 byla bezproblémová. Bylo i dost času na přípravu lyží. Chlapci to zvládli velmi dobře a já jsem si mohl vychutnat jejich úsilí na 4 okruzích.

Bohužel s nedělí se situace změnila. Oteplení, mlha, mrholení. Z Bedřichova se stala prádelna. Kdo mazal na stoupání musel do klistrů. Rozbitá stopa po řádění elity, tzv. zrcátka a měkký podklad, tak takový to bylo. Daň za start v první vlně. Navíc pořadatel nás nechal vymrznou na startu kvůli nezvládnuté organizaci. Pak nastala honička na 16km. První kolo bylo mírně těsné pro 400 startujících v každé vlně, ale rychle se to rozjelo, takže další kola již bylo na každém jak je na tom.  Pro většinu to bylo asi takto - 4x se zahltit „k Buku“ a pak fofrem dolu na stadion s výsledným časem kolem hodiny.

Přesto, že sčítání času je mírně problematické, pořadatel to bere jako férové a sečetl to. Ale ona J50 už dávno není závodem pro amatéry...ti jsou tam jen jako stafáž do počtu...

Z toho pak vznikly tyto výsledky.

Výběr - trať 4x4km, známý, Ji, okolí  :

pořadí   st.čís.                                              st.blok  poř.kat.    čas  zpoždění

jih-50--2-.png

 

 

Celkově to ale nebylo špatné. Zazávodili jsme si. Bezvadný ubytování, nekonfliktní sestava.

Zaznamenal: Míra Krechler

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář