Jdi na obsah Jdi na menu
 


Troja - poslední letošní slalom na raftech

26. 9. 2013
Praha - Troja , 20.-22.září 2013 – ČP v raftingu R4
 
Pátek 20.9. :  Závod v Troji je přeloženým závodem z června a tento podzimní termín byl asi jediným možným, kvůli letošnímu mistrovství světa ve slalomu. Tomuto poslednímu závodu ČP letos předcházelo krátké, ale intenzivní shánění pravého háčka pro náš raft. Vzhledem k tomu, že ve vlastních zdrojích jsme vyčerpali možnosti, Vorel i Tom mají pro tento víkend jiný program, rozhodl jsem se závod skrečovat. To trochu narazilo na zklamání u Jirky a protože i ostatní měli chuť, začalo se hledat náhradní řešení. Přesto, že jsme se snažili najít napravo pádlujícího v okruhu svých známých, nepovedlo se. Řešení se ale našlo. Pro veterány nás doplnil Jindra a pro ČP jsme přistoupili na to, že napravo pojede Honza Benhák, i přesto, že tuto stranu prakticky nezná. Přesto,že se s námi již svezl, jediný závod si pamatuji před mnoha léty na Trnávce, na R6 zaskakoval uprostřed. Nikdy však nešlo o závod R4.  S tímto jsme se sešli k pátečnímu tréninku. Počasí je snesitelné i když podzim se hlásí, ale voda má stále přijatelnou teplotu. Vltava, tak i Trojský kanál má mírně vyšší stav vody. Zájem o trénink není velký a to je dobře. My začínáme s Honzou. Přes mnohé problémy, které si průběžně osvětlujeme, je jasné, že přes velkou snahu, nemůže být Honza stoprocentní náhradou a bude nutné se této situaci přizpůsobit. Druhou část tréninku absolvujeme s Jindrou, to je již zkušený harcovník, takže rychle zapadá do našeho stylu. Celý trénink jsme ukončili až za šera a byl dost náročný, ale velmi zábavný.
Sobota 21.9. :  Trať slalomu měla jedinou povodní branku. Protivodné branky jsou 4x a ostatní jsou íčka. Celkem jedenáct branek. Je to trochu nezvyklé, hůře zapamatovatelné a méně přehledné. Většinou jsou íčka postavený tak, aby to posádky posílalo bokem do válce. V první jízdě jedeme celkem dobře až k 5 brance. Tady Honza poplete z které strany do íčka najet, takže koule. Na nejzajímavějším přejezdu válcem, se nám raft nepovede při vytahování z válce přetočit a následně buchneme do dalšího válce pozadu. Tady se Honza pokusí zachránit situaci kontrem, což je přesně naopak. Odvoz a další koule. Po jízdě si vše v klidu vysvětlíme a druhou jízdu dáváme o hodně lépe. Bohužel nevyvarujeme se šťouchů, podjíždíme protivodné a za osmičkou zase musíme točit dokola, což je časová ztráta. Myslím, že v této sestavě je výsledné 12.místo velmi slušné. V první veteránské jízdě moc uspěcháme nájezdy pod první tyčku na íčkách a jsou z toho dva šťouchy. Ve druhé se nám nepovede otočit raft za osmičkou včas mírně přejedeme válcem a točit musíme na druhou stranu. Navíc podjedeme i poslední proti a to vše se projeví na čase. Přesto jsme spokojeni, pěkně jsme si zazávodili. Pak jenom čekáme na konec dnešního programu. Ten se táhne. Pořadatelem vložené přestávky z toho dělají nekonečný závod, přičemž v kanálu nikdo nejezdí. Po třetí hodině odpoledne se dočkáme a můžeme svézt děvčata. Nejdříve nastupuje Mirka. Jirka je vzadu s Honzou. Jedeme trať, nebo improvizujeme, zkoušíme co nám dovolí válce a pod. Dvakrát si zkusíme i významné ucho, ale vše ustojíme. Další na řadě je Anička. Stáhli nám branky, ale to nic nevadí. V podstatě provádíme stejné cviky, vždy ve dvou jízdách. Celkově to dá více jak hodinu na vodě. Jsem z toho hodně upádlovaný.
Neděle 22.9. :  Přesto, že kanál doznal určitých drobných změn z pohledu sprintu je to naprosto zanedbatelný. Jednou si to sjedem tréninkově před závodem. Vypadá to celkem dobře. V závodu si neodpustíme malé chybičky, ale ty asi nerozhodují, je to hlavně o fyzičce. Zajedeme dvě hodně stejné jízdy a je z toho 10.místo. Ve veteránech se nám to nedaří, po první, celkem slušné, dáváme podobně i druhou, ale je to pomalejší. V čem je problém netušíme. Z druhého jdeme na třetí místo. Tím je náš program naplněn. Přes problémy se sestavou a přes jistou improvizaci je víkend hodnocen pozitivně a protože i počasí bylo k nám nakloněno, je celkový dojem kladný. Tak tohle byl poslední závod ČP pro letošní rok. Bohužel několik posádek ( Prostějov, Hanace, Kaplice atd.) již závod ignorovalo a tak bylo na startu hlavního závodu ČP jen asi 25 člunů.
Jako pozvánku do fotoalba  jsem přiložil foto od Honzy Benháka z Čerťáků.
lipno_13_03.jpg
zapsal : Míra
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář