Jdi na obsah Jdi na menu
 


Troja 1.ČP slalom a sprint

7. 6. 2012

 

Pátek 1.6. :      Scházíme se na kanálu v domluvenou dobu. Míra, Jirka , Vorel a Jirka. Počasí není nijak letní a mírně pofukuje. Vody v kanálu je poměrně málo. Nálada je dobrá a od toho se odvíjí i naše činnost. Lecos si zkoušíme, ale bez branek je to takový jednoduchý. Během tréninku i sprchne, ale jde to. Trénink byl tradičně dobrej. 
Sobota 2.6. :  Postavená trať se jeví jako dobrá, rozhodující místo bude asi na brankách 7 a 8. Později zjišťujeme, že potíž činí i branky 1. a 2. Jízdy prvních posádek nejsou oku lahodící a pro nás nemají žádný význam. Někdy lepší nevidět. Trať jedeme sice podle předpokladů, ne všechno ale vychází, podjíždíme protivodky a ještě dáváme šťouchy. Je to takový zamrzlý. Druhou jedeme razantnějc. Ale šťouchy tam jsou zase. Přesto byla jízda svižná, zajímavá a pobavila nás. Do veteránský první jízdy jdeme zodpovědně, jedeme čistě ale zase to je hodně pojištěný. Druhou to zmrvíme hned od jedničky a pak se to již nedá zvrátit, navíc nám asi i trochu došlo. Result je nemilosrdný, WWS je před náma o 0,2 sec. Takže třetí místo. Spokojenost s tím nemůže být. Vše nám nahrazuje večerní párty kde se velice dobře pobavíme.
 
Neděle 3.6. : Dneska je sprinterský den. Jedeme jednu tréninkovou a není to vyloženě špatné. První závodní je ale hodně mdlá, jakoby bez šťávy. Do druhé se víc položíme a hned je to lepší. Paradoxně se prakticky všichni zhoršují o 2 sec. mi jen o 1 sec. Razantní posun to není a 16. místo je dost špatný. Stejný trend máme i ve veteránech, takže 4.místo. To není dobrý, ale není to ani nějakej obrovskej propadák. Celkově mrzí spíše ten slalom.
 Závody na USD v Praze Tróji, na mírně přestavěném kanálu, měli z našeho pohledu příliš rozsáhlý program. Představily se zde posádky jak v kat. R4 tak i v R6, navíc ještě v juniorských i veteránských posádkách. Na závěr se pak mimo ČP závodilo v kateg.R2, která měla obohatit program, ale do poháru se nezapočítává. Pro všechny byla vytýčena jednotná trať, která se zpočátku jevila složitě, ale s postupem dne, jak měli jednotlivé posádky možnost se s ní blíže seznámit, stávala se přístupnější a většina posádek se složitější místa naučila a výsledkově lepšila. Množství kategorií by ani nevadilo jako to, že pořadatel vkládal mezi kategorie dlouhé přestávky a závod se stal neúměrně dlouhým. Místa se víc nejezdilo než jezdilo.
 
Tak takto se nám nepovedel první letošní slalom a sprint .
Zapsal Míra
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář