Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trojský pohár v raftingu R4,R6 - slalom, sprint.

15. 6. 2016

Pátek 10.6. : Scházíme se na trénink na kanálu v Tróji. Sestava Ježek teamu je Míra, Vorel, Šíma a Jirka. Konečně letos slalom. Pohodový trénink, přesto, že je letos první. Je to bezvadný, neboť i počasí přeje.

Sobota 11.6. : Dlouho prázdný kanál nám nijak nenapovídá co tam je postaveno na sobotní slalom. Když tam konečně hrkne voda, jsou jasný problematický místa. Bohužel to, kde budeme mít potíže mi ještě netušíme. Trochu jsme podcenili kombinaci 2,3 , ale rychle to zachraňujeme na erku. Ale největší potíž naší první jízdy je branka č.11. V cíli jsme spokojený, ale jaký to šok když zjistíme, že si vezeme kouli z protivodného čísla jedenáct . Dostali jsme ji za špatný průjezd, respektive za půl hlavy pod tyčkou. Je totiž pověšená asi 1,5 m nad vodou a pro nás na břehu. Jinak to vidí rozhodčí. Tyčka byla nad vodou a tak je povinnost to hlídat. Z hlediska závodníka je nesmyslné pádlovat do předu, směřovat někam člun a někde nad sebou hledat tyčku. Ani záměrem stavitele nebylo udělat takovou léčku. Bohužel arbiter je přísný a neoblomný. Je to sice proti smyslu závodění, ale to asi rozhodčí ani neví. Snažíme se vysvětlit situaci, ale narážíme na na zeď nepochopení a tvrdohlavé arogance. Zajímavostí je, že na veterány je tyčka již nad břehem. To považuji za přiznání, že chyba byla buď v zavěšení, nebo v rozhodování. To nám ale nepomůže. Druhá jízda má podobný průběh. Teď je to na brance č.5 . Zase koule. Z našeho pohledu velmi přísná. Tahle situace by se dala ještě zkousnout, ale v jednom slalomu, v každé jízdě taková nepřízeň rozhodčích, to je moc. Když pak vidíme řadu průjezdů, tak cítíme velkou nespravedlnost. Čím jsme si to zasloužili !?!? Po létech co jezdím, tak vím, že tohle se děje, ale klidu to nedodává. Je třeba to překousnout, jízdy to nebyly špatný. Do veteránské jízdy máme tím větší motivaci. A jedeme velmi slušně. Čistou jízdou si zajistíme druhé místo. To se nemění ani podruhé, v našem podání přemíra snahy a stím i chyb. To již pokročil čas a na programu jsou nominační závody R6. Doplňují nás kapličtí, Bóča a Pavel Putzer. První jízdou se v podstatě seznamujeme s tím, co nám ten autobus dovolí a jak ho někam dostat. Jsme překvapeni, celkem dobrý, ale méně šťouchů. Druhá je lepší, ale zase to nebylo úplně dobrý. Přesto se posouváme na druhé místo mezi veterány R6. To bereme jako úspěch.

_dsc0418--3-.jpg  Část posádky R6

Neděle 12.6. : Dneska budeme sprintovat. Jednou si to zkusíme a pak už naostro. Jezdíme stopu v Tróji ověřenou, ale netrefujeme to vždy dokonale. Během závodu R4 se stále zlepšujeme a je důležité pro závody Masters. Jsme na 3.místě. V Open na 12.místě. U nominačních R6 je cítit důležitost. Japonsko láká. Ježek-Kaplice, veterán, si po první jízdě, která byla celkem slušná, vybírá slabší chvilku. Přesto to stačí na 3.místo. Závody končí, loučení je v dešti. Ještě vyhlášení a jedeme domů.

sestavil : Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář