Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Českém Vrbném se nám dařilo !

17. 8. 2015

České Vrbné 14.-16.8.2015

Pátek 14.8. : Velmi teplé dny tohoto léta pokračují. Scházíme se na kanále v sestavě z posledních závodů, tedy Jirka, Šíma, Vorel a Míra. Zatím je na kanále provoz velmi slabý a to se nám líbí. Bez násilí a v pohodě si zkoušíme nastavené kombinace branek a celkem to vychází, občas zaimprovizujem a to vychází taky. Trénink je přerušen jen v okamžiku kdy Šíma zlomí pádlo. Když to v korytě zhoustne, tak máme již odježděno. Poježdění  je to fakt dobrý. Několik piv si pak dopřejeme při vzdálené hudební kulise, což měl být metal.

Sobota 15.8. : Slalom je postaven obtížný. Stavitel tratě využil možností kanálu a naservíroval raftařům 17 branek. Do kanálu by to chtělo ještě nějakej kubík vody, ale ta prostě není. Tady ve Vrbném je to pro rafty úzký a jsou zde často poměrně krátký vracáky, Z toho plyne, že když tady chceme raftovat, a to chceme, bude to občas v kontaktu s bariérou a hodně u břehu. Z tohoto pohledu si myslím, že bylo dobrý takto postavit více branek než obvykle a dát tomu i technickou náročnost. Dohromady to dalo trať, která se nám líbila. První pohled nám naznačil, že rozhodovat se bude v prostoru branek 9-11. Je to vysoký přejezd válce z proti do po, většinou řešené na erku a točení s přesazem. Bylo to tak, i když šťouchy se dávali i na íčkách, které zde nemohli chybět.

V první jízdě jsme přejezd podcenili a nezvládli. Víckrát se to ale nestalo, byli jsme dostatečně poučeni. Takže druhou, velmi povedenou jízdou, jsme to dali za jeden šťouch na vlásence. Bylo z toho 4.místo na ČP. Ve veteránském závodu jsme úroveň dovedli udržet a přesto, že jsme šťouch přidali, tak to bylo vítězství. Připisujeme si významný skalp prostějovských. V kategorii R6 ještě nejsme úplně doma. První jízda se moc nepovedla, druhá byla lepší, jenže jsme to moc vobouchali. Je to placka za účast, R6 zde mají mistrovství. Večer je na pódiu country, ale není to úplně top a když začne pršet , je rozhodnuto.

rafty_cb-090.jpg

Neděle 16.8. : Sprinty se nám letos moc nedaří, ale tentokrát si spravíme chuť. Konečně nacházíme stopu a zdá se, že i rytmus. Dáváme  7.místo v ČP a ve veteránech si vyrovnanými jízdami dojedeme pro 2.místo. To je dobrý.  V kat.R6  si to trochu zkomplikujeme situaci chybami v první, ale slušnou druhou jízdou ukončíme povedené vystoupení. Je to 2.místo a placka s bednou, přičemž dýcháme na záda favoritům. V sestavě nás po oba dny doplnili kapličtí Petr a Pavel Putzerové.

rafty_cb-057.jpg

Byl to super víkend, s umístěním které jsme dlouho neměli, přičemž slalomy hodně potěšily.

zaznamenal : Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář