Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěr poháru byl v Roudnici, 11.-13.9

15. 9. 2015

5.ČP Roudnice n.L., slalom a sprint, 11.-13.9.

Pátek 11.9. : V Roudnici mají nový kanál. V místě původního je elektrárna a nová USD dělá takový oblouk kolem ní. Začíná výš a končí níž. Areál je rok od zpuštění, ale rafting zde má premiéru. Vzhledem k tomu, že jsme zde ještě nebyli, tak jedeme na poslední pohárovou akci v očekávání nového. Trochu nám to chce zkomplikovat páteční průjezd Prahou, ale vymotáme se a jsme včas připraveni na první trénink. Zatím je to volné, branky visí a v kanálu teče 20 kubíků. Jsme příjemně překvapeni. Voda má sílu a je to prostorný. Tím, že je kanál širší, je pohyb lepší, není to skákání po překážkách. Horní část je mírná, pak následuje místo se stavitelnou klapkou, za kterým je oboustranné rozšíření, což dělá jakousi peřej jako na propusti a na to navazuje závěrečná, peřejnatá část. Pro rafty bezvadný. Zkusíme tři jízdy, přičemž využíváme co zde pořadatel vyvěsil, ale i kombinujeme. Asi hodina na vodě a provoz začíná houstnout, je čas končit. Večer ještě grilovačka u Jindry.

img_2138.jpg 

Sobota 12.9. :  Trochu překvapeně zíráme na to, že tréninkové varianty jsou použity pro závod. Trať je postavená dobře. Je rozložená na celý kanál a má i záludnou kombinaci. Celkově 16 branek dá většině posádek slušně zabrat, ale je to i technicky náročné. První jízda ČP nám úplně nevychází. Druhá je podstatně lepší, ale dáváme poměrně nešťastnýho šťoucha a to nás dost mrzí. Je z toho 4.místo, takže další brambora do sbíky. První veteránskou jedeme dobře až do čtrnáctky. Trochu podcenění  a uspěchanost a je z toho koule. Druhou zajedeme dobře a přesto, že tam máme šťoucha, o kterém nevíme, je to jasné vítězství. Vorel se Šímou ještě dají hlídku s WWS a získávají další placku do sbírky, tentokrát bronz. Jirka zkouší s Mártí Baraku na R2 a má z toho obrovský zážitek plný adrenalinu. Večer jdeme na vinobraní.

img_2141.jpg

Neděle 13.9. :  Sprint. Je to neznámá. Náš odhad ale byl správný. Tak jak jsme to mysleli, tak se to i jezdí. Cesta byla odhalena celkem rychle a tak šlo o to ji i udržet. Po tréninkovce se jde na ČP. První se nám úplně nezdála, ale lepší pocit při druhé se nepotvrdil. Celkově 8.místo, takže dobrý. Na veterány jsme se soustředili a povedlo se. Dvě dobrý jízdy a přesvědčivé vítězství. To je pěkná tečka za povedenou sezónou. V závěru roku jsme měli fakt dobrou fazónu.

sepsal: Míra.

foto: Z.Proks

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář