Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český pohár R4 na Sázavě

2. 4. 2012

 

    Skromná nabídka pro letošní rok začíná v Krhanicích, na nízké vodě Sázavy. Voda se zase nějak neurodila, trochu to ale zachránilo pršení na poslední chvíli. Bohužel přišlo i s ochlazením.
     Vlastnímu závodění letos předcházelo zákulisní a často silně lobistické jednání v bafuňářských kruzích. Vše vyvrcholilo rozhodnutím IRF pro letošní mistrovství veteránů a juniorů. Tak se Sázava stala první nominační vodou pro veterány starší 40 let. Tvrdé kritérium pro jedinou posádku za stát na mistrovství v Č.Vrbném rozdává jasně karty. Dalším mínusem je jalovost sjezdové části letošní sezóny. Špindl letos není a Vltavu si zabere mistrovství.
 
Sobota 31.3. 
    Dopoledne se jede ČP R4. Máme jasný plán, nezadřít se, nepustit to a dobře se rozpádlovat. Přes mírný start se postupně rozjíždíme a ve snaze dodržet delší záběr se dostáváme až na slušný závěr. Výsledné 7.místo je tedy pro nás celkem překvapivý. Dobře jsme si to natrénovali a zopakovali stopu. Je dobře čitelná. Tak ještě káva a jdeme na to znova. Schází se všichni očekávaní. Od začátku víme, že jedeme boj o třetí místo s WWS Troja. Ti startují za námi. Tentokrát musíme jet od počátku a udržet se. Jak se později v cíli dovídáme, tak z počátku nás Trójáci mírně sjížděli, ale od poloviny jim ujíždíme a tak to je i v cíli. Jsme třetí. Že jsme se ale zmáčkli. Proti ránu výrazně lépe a to je fajn. Stáhli jsme čas o 20 vteřin. U „ježků“ tak vládne s výsledkem spokojenost. Na oslavu si ordinujeme jednu jízdu navíc. Přes nízký stav vody a nepřízeň počasí je tento úsek Sázavy velmi pěkný, ale pro závody raftů to je málo. Ještě jedno pozitivní. Šíma se pokouší o návrat. Kolena má již v takovým stavu, že potřebují repasovat a rameno je třeba ještě zkoušet, ale u „managerů“ s ním byli spokojeni.
   Cestou na Sázavu jsme si samozřejmě neodpustili bloudění. To sem tak nějak patří.
Ještě sestava "Ježků" : Míra, Vorel, Jirka a Jackey.
 
za výpravu nejstarší ježek Míra
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA