Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČESKÝ POHÁR R4 v roce 2018 z raftu JEŽEK teamu.-

4. 10. 2018

Tak jako každý rok, bylo pro celou sezónu poměrně náročné udržet jednotnou posádku a to i přes dva povolené náhradníky. Ježek teamu se letos podařilo. Udržet se v těchto mantinelech znamená při vyrovnanosti posádek první předpoklad pro úspěch, hlavně ve veteránech.

Český pohár má tradičně jarní sjezdový blok. Na ten jsme se dokázali dobře připravit. Dobré výsledky ze sjezdů, to byl základ pro konečné výsledky. Sázava za téměř sucha byla o morálu a Kamenice je prostě pro vodáky magnetická. Na obou jsme drželi dobrá umístění. Divoká Orlice je závodem k zamyšlení pro činovníky svazu. Závod byl účastnický propadák. To, že voda zde nemá obtížnost je známo, ta délka sjezdu je mezinárodní trend, ale proč ten způsob startu. Pro nás, kteří máme z kanoistické minulosti hodně zažité individuální starty je to mírně ponižující. Již to běhání s raftem je opruz, a to neestetické naskakování do plavidla je pro tu hrstku diváků možná někdy zábavné s vodáckým sportem má ale málo společného. Tímhle ten rafting asi neoživíme, což by si měli uvědomit ti vážení hradní na SVoČRu. Přes náš jistý odpor, byl tento závod pro nás úspěšný a s povinností ujet druhé místo jsme se vyrovnali. Červnové slalomy na Trnávce a v Troji se nám nepovedli, hodně jsme improvizovali v sestavě. Ale nejen to, sráželo nás moc individuálních chyb. Nemoci prostě přijdou a tak se je třeba s tím vyrovnat lépe. Proti tomu podzimní blok - Čerťáky, Roudnice a Vrbné - jsme odzávodili v tzv. nejsilnější sestavě a potvrdili, že Ježek team stále ještě umí, ale nedokázal to úplně prodat. Dobré výsledky v druhé části nás posadily do čela v kategorii veteránů a to lze považovat za velký úspěch. V kategorii veteránů je v ČR silná konkurence a prosadit se není jednoduché. To potvrzuje i skutečnost, že ČP open jsme obsadili 6.místo a na ME byli české posádky v kombinaci na prvních dvou místech.

Naše vystoupení na ME na Slovensku v Čunově jen potvrdilo mimořádný rok pro Ježek team. Přesto, že jsme v Čunovu postrádali základního člena posádky, Jirku Benháka, nemoc ho nepustila na Slovensko, dokázali jsme na umělém kanálu u Bratislavy získat titul v kategorii masters H2H a v každé disciplíně jsme byli na bedně. Celkově to bylo druhé místo. Titul na ME je jedinečné umístění a to v době, kdy uskupení JEŽEK team slaví 20 let působení na raftové scéně Svazu vodáků to ještě umocňuje.

V kombinaci Mistrovství ČR R4, se JEŽEK TEAMu podařilo ve veteránech také zvítězit a získali jsme tak populární double. Když k tomu připočítáme i úspěšné vystoupení na ME v Čunovu, tak se jedná o jednu z nejúspěšnějších sezón ve dvacetileté historii klubu.

A kdo se podílel na tom , že rok 2018 byl pro nás tak úspěšný.

V open to byli Robert Šimánek, Miroslav Krechler, Petr Tomek, Jirka Benhák, Vilda Doležal a Petr Panenka. Ve veteránech se za historickým zápisem podepsali stejní , jen Petra Panenku nahradil Zdeněk Boček.

sepsal Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář