Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropský pohár veteránů KŘIVOKLÁT

14. 7. 2010

 Pátek 25.6. :Veteránský víkend na kanálu v Roztokách je velká lákačka. Vzhledem k tomu, že jsem tady nebyl dva roky, tak je skoro nutnost se zase trochu adaptovat na rychlou vodu s brankama. Bohužel i mělkou, což jsem taky pocítil. Každé zvrhnutí bolí. O trénink je velký zájem. Je to způsobeno mládeží, která zde má pohárový závod. Ale místo se najde a tak nejdříve singla. Asi hodinu jezdím a začínám si zvykat. Po krátké přestávce jdeme na debla s Panákem. Je to parádní lodička. Krátká varianta, kevlar-uhlík, tuhá, pevná konstrukce, bezva vlastnosti. Jediná věc mne rozhazuje. Jak jsou lodě kratší a i z dalších důvodů je vzdálenost mezi kanoisty menší a mně se tak blbě pádluje. Technika pádlování je jiná. Musí se krčit horní ruka a to nemám zažitý. Vždycky, až dám herdu Petrovi do zad, tak si uvědomuju chybu. Debl se točí hodně na placce a tak je třeba i jezdit. Náklony se musí dát zodpovědně, nepřehnat, ale nepodcenit. Dáváme několik jízd a z pohledu zadního si po nějakých ujasněních zvykám. Debl potřebuje stejný pohled na věc. Je to pěkný, ale to jsme již přiměřeně utahaný a je třeba končit. Po čase dám ještě jeden blok na singlu a dopoledne je pryč. V podvečer se jede obří slalom. To je příprava na sobotu, na polovině branek. Stavitel tratě nepřál levákům a tak rozhodující kombinaci máme z ruky. Ani v jedné jízdě se mi nedaří. První jízda debla je taky špatná, ve druhé je to lepší. Ještě zkouším sjezdovýho singla a je to síla.

 Sobota 26.6. : Slalom vypadá ze břehu trochu nesmyslně. Tady je to úzký a tak jsou povodky nastrkaný ve vracáku. Po mírné korekci se začíná závodit. Nejdříve debl. Nejdou proti a vůbec je to takový trhavý. Panák je vyloženě nespokojenej. Druhou se zlepšíme a protože je to čistý tak jsme spokojený. Je z toho o vteřinu druhé místo. Singl mi tento víkend nejde. Snad druhá jízda, ale dva šťouchy a pomali. Pro rozptýlení si dám Křivoklát a potom na sjezďáku proti proudu, koupání a je tu večer.

Neděle 27.5. : Slalom hlídek na přestavené trati. Vypadá to dobře. Jedeme deblovou s "Táboritama a Trójákama". Asi se nám daří, protože vítězíme o parník. Já s Panákem to dáváme čistě. Jsme s tím spokojený. Singl je něco úplně jinýho. V sestavě Panenka, Škranc a já to mrvíme. Já hned na třetí a pak i dole a Petr taky přidává kouly. Takže pořadí zavíráme. Tímto s Berounkou končím, balím a valím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA