Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konference SvoČR 2017 v Želivi.

5. 11. 2017

Sobota 4.11. : Po 4 létech se opět scházíme na Konferenci Svazu vodáků. Uplynulá doba je poznamenaná úbytkem členů, klubů i aktivních vodáků. Je to z mnoha důvodů. Všeobecný pokles zájmu o závodní rafting, některé chybičky v minulosti, vyčištění registru atd. Doufejme, že je to ještě dobré k odrazu a vzestupu. Nebo již jen boj o přijatelnou stagnaci … !

A co naznačila jednání ? Po všech těch povinných hlasováních, aby jednání mohlo proběhnout a mělo také punc o právoplatnosti, přišly na řadu zprávy o činnosti. Nutno říct velmi strohé, nic neříkající. Jedině Standa Hájek, v jasném a krátkém sdělení, podal info za revizní komisi.

  Při spontánně spuštěné diskusi se hlavním tématem stalo vylepšení propagace a předávání informací směrem ke členům svazu i veřejnosti. Práci s mládeží a další posun v práci svazu na všech úrovních, si nechali na předvolební agitaci až představující se kandidáti do jednotlivých rad odborností.

  Odpolední program měl volební charakter. Naplňování jednotlivých orgánů svazu novými členy se pak projevilo v náladě na sále, která jako by korespondovala s tím, co v raftingu známe. Nově pěti-členná rada, prostě nemůže pojmout všechny, ať už důvody k jejich volbě, byly, nebo jsou, jakkoliv vznešené. Trochu zkrátka přišla moravská část, když z této oblasti není v radě jediný zástupce. Zástupci klubů ale dali hlas této sestavě - Vráťa Šembera, Mirek Procházka, Lenka Bauerová, Honza Vávra a Libor Peška a tak je teď na nich, řídit tu káru s názven SVoČR další 4 roky. Novým šéfem Svazu vodáků je Libor Polák.

Večer pak proběhlo vyhlašování ČP, poměrně důstojně.

Celkově, z mého pohledu, to byl zdařilý den i večer.

Míra 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář