Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistr.veteránů ve sprintu

14. 7. 2010

 Pátek 9.7.   : V pokročilým odpoledni se scházíme s Vildou na kanálu ve Vrbně. V těchto dnech panují vedra a tak namočit se ve vodě není nepříjemné, nesmí to být ale kompletní koupel v kolovadle. Vzhledem k tomu, že jsem si kanál na singlu zkusil již ve čtvrtek, vím co očekávat. Přesto zase nastává mírný šok. Loď si jede kam chce a pořád se nějak naklání. Hned pod lávkou chytáme hodiny, pak se proklepem na kolovadlo a zase hodiny. Bezva úvod. Nicméně jdeme dotoho ještě několikrát a s postupem času se to lepší. Jezdíme sice bez hodinaření, ale občas si to dělá co chce. Pak ještě test singla. Odborníci radí co nejnižší sezení a utáhnout popruhy. Sezení mám tak, že níž to prostě nejde. Přesto výsledek není nic moc. Peru se s tím a překonávám záludnosti. Pak zavřou vodu, ale to už stejně nemáme zájem. Ještě že jsme do toho šli zavčas, ke konci provoz houstnul. Na spaní jedeme k Pytlákovi do Lipí. Bez tréninku přímo na kanálu si to nedovedu představit.

kanal_w14a.jpg
 
Sobota 10.7. : Trénink je možný ještě před veřejným závodem. Jdeme do něj. Cítíme jistá zlepšení. Dopolední veřejnák je s žákama. Jede jen několik lodí, start je na nejhornější laguně, cíl za mostem. Vždycky to jedeme až dolu, takže dobrej trénink. Pod mostem má ta mládež celkem problémy. Odpoledne se jede Český pohár a veteránský mistrovství. Start nad mostem, cíl pod kolovadlem. Začínají singly. První jízda se mi celkem povedla, druhá je horší, ale veteránští soupeři chybují podstatně více. To mi stačí. Snadné vítězství. V deblu dáváme vyrovnaný jízdy, prostě to splouváme, nic víc. Někteří to ale ani nesplouvají, nebo chybují. Na pokoukání jsou nejzajímavější asi singly. A to jak chlapi tak i holky. Pořadatelé nakonec sloučili veteránské kategorie v deblech , V a VS , což je logický a my jim za to děkujeme, takže na nás vyšla bronzová placka.
 
kanal_w9a.jpg

Neděle 11.7. : Držíme se scénáře.Před závodem dáváme dvě tréninkový na deblu a jednu na singlu. Veřejnák probíhá stejně, zase to dojíždíme od cíle dolu přes kolovadlo a celkem to jde. Po polední kávě začíná ČP, pro nás další závod, jen lepší voda , od mostu pod kolovadlo a účast naší špičky. Jezdí pěkně, znají to. S první jízdou na singlu jsem nespokojen. Pravá zatáčka za mostem je pro mne nepřekonatelná, tady to kazím. Utíká mi to z ruky a nejsem schopnej tu vyklápěčku uřídit. Na deblu zase "Kolovadlo". Naštěstí to vždycky nějak ustojíme. Poslední jízdy na deblu i na singlu jsou asi nejpovedenější. Takže dva dny bez "hodin" v závodě. Jsme s tím spokojený, bylo bezva si to zase připomenout. Bohužel těch plesnivek se na vodě už moc nesejde. Po mnoha letech jsem ty nejlepší nejen viděl, ale mohl si s nima i zazávodit. Musím konstatovat, že to na vodě umí. Nejzajímavější jsou bezesporu kanoistické disciplíny a singly obzvlášť.

 

 

Tak takhle jsem to viděl já.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gratulace a hodně sil dodalších akcí

(Marek Doležal, 15. 7. 2010 22:03)

Musím seknout poklonu našim "mladíkům" po přečtení výsledkové listiny mi bylo jasné, že je to stále v ruce. Jsem rád za vaši chuť do pádlování a života vůbec. Tak chlapci držte se M.D.

 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA