Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohled z raftu Ježek teamu na rok 2017.

3. 10. 2017

 Český pohár v raftingu R4 i nominační závody R6 v roce 2017.

Mohlo by se zdát, že rafting je tak trochu ve fázi, kdy nemá co nabídnout nového. V jistém smyslu to je samozřejmě pravda. Ten stereotyp tady je, přestože kolotoč závodů Českého poháru R4 zahrnuje to nejlepší co se v té naší kotlině, nebo v horách, nabízí. Pro sjezdy je to Kamenici, Labe a Vltava, na slalomy a sprinty kanály.

Začíná se na raftařsky slabé a mělké Sázavě. Přesto byl tento sjezd z pohledu závodníka příjemným a již očekávaným vstupem do sezóny. Následovala chladná Kamenice a zmrzlé Labe. Obě řeky přinášejí obrovský zážitek. Členitá Kamenice s tím nádherným bonusem zalesněného, nepřístupného údolí pod Navarovem a přísně ochranáři dávkované Labe nad Vrchlabím, které navíc nějaký ten rok nebude. Kdo to dostal pod kůži, tak se toho jen těžko vzdává. Trochu bokem od těchto vodáckých skvostů je nově zařazená do ČP Divoká Orlice. Je prostě slabá. Trochu to vylepšuje neokoukanost téhle říčky. Ačkoli nejsem zastánce nějakých maratónů, tak tady to celkem chápů. Bohužel nesdílím tu snahu o zatraktivnění jednoduchého závodu nezvyklým startem. Běh s raftem a hromadný start není to co preferuji. Vím, že tento trend tady je, ale dávám přednost startu individuálnímu. Výsledkově jsme sjezdy odjeli dobře.

Dva slalomy a sprinty jsou na pořadu ještě do léta. Trója nám poskytla pěkný slalom a jednoduchý sprint. Trnávka je s dvojitou porcí závodů velkým zatížením pro všechny. Slalomy jsou technické a sprinty nevyzpytatelné. Ta „rovná“ jízda kanálem dolu nám moc nejde. Děláme chyby, ale to zde máme často. Často větší, či menší chyba nás sráží dolu. Pozdně letní Vrbné otevírá druhou část sezóny. Slalom to je hodně točení v úzkém kanálu. Ve sprintu konečně držíme dobrou stopu i nasazení. Nesporným vrcholem je každoročně Vltava přes Čerťáky. Sjezdy, které vyvolávají emoce i obavy. Je to obtížné, ale s obrovským kouzlem. Je třeba udržet stálé soustředění a nepodcenit Vltavu ani chviličku. Letošní průjezdy byly velmi dobré. Škoda liknavosti na startu ČP. Letos zde máme šestkovou premiéru a hned dlouhou, se startem pod slalomem a cílem nad vyrovnávačkou. Chtělo to obezřetnost a síly na 40 minut. Zvládáme to a je to pěkný, stejně jako jarní Labe na R6. Závěr obstarala Roudnice. Kanál se pro rafty náramně hodí. Letos to byl asi vrchol slalomové sezóny. Boleslavští postavili obtížnou trať a to v celé délce. To se nám líbí, slalomy jsme si užívali.

O roce 2017 se tak dá říct – byla to dobrá sezóna !!! Jaká bude ta, pro nás jubilejní, v roce 2018 ?  

sepsal M.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář