Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raftařův rok 2014 na R4 ježčím okem

5. 9. 2014

      Tragický je začátek roku. Sjezdová Sázavě, je se štěstím odjetá ale poněkud níže než je obvyklé a bez nás. Nebyl to pohár. Místo Kamenice nás nedostatkem vody na všech řekách posílá na turisticky atraktivní, leč raftařsky bídnou Vltavu pod Vyšším Brodem. Velikonoční počasí nám sice přeje, leč jen mírně nadlepšený průtok je časově omezený a tak jednotlivé starty následují velmi rychle za sebou. Podmínky jsou ale důstojné a většina účastníků přijímá tuto možnost poměřit si síly kladně. První slalomy jsou v Tróji. Výměna překážek nepřinesla zásadní změnu v charakteru tratě. Slalom je postaven celkem pěkně. Jedna věc mi ale nesedí. Stavění branek tak, že obtížnost je umocněna přítomností nějaké překážky v očekávaném směru jízdy. Tohle násilí, kdy se peru s postavením tyček a přitom mířím přímo na beton či bariéru! To u mne nenachází pochopení. Jasně, kanály jsou úzké a raft je velké monstrum. Jak to tedy dostat do souladu !? Obtížně, ale to je to umění stavitele. Druhá věc, byl-li to záměr ? Dalším závodem je Trnávka. Podle mne i mích představ to byla akce roku. Slalomy měli náročnost i spád. Trochu je to i dáno jistou slabostí pro vody Trnávky. Koncem léta jsme se pak přesunuli na jih Čech a kanál v Č.Vrbném byl dalším dějstvím ČP R4. Přesto, že kanál je celkem nový, jako by byl kombinačně vyčerpaný. Alespoň tak to na mne zapůsobilo. Slalom poškodila ta šablona, která se opakovala ve většině kombinací branek. Závod to nebyl špatný, ale monotónní.

Na závěr nás čekal bonbónek v podobě sjezdů přes Čerťáky. To nemá chybu a je jen dobře, že při letošní sjezdařské bídě bylo vody Vltavy pod Lipnem takto využito.  Jak se s tím porval Ježek team? Odjeli jsme celý pohár. Dařilo se nám ve sjezdech. Bavily nás slalomy a absolutně nechápu co děláme na sprintech. Asi jsme zestárli a nemáme již ta rychlá vlákna. Navíc na tu jízdu kanálem, bez navigace do branek, si přes těch patnáct lét strávených na gumě nemůžeme stále zvyknout.

certaky_2012_07.jpg Čerťáky 2012 s Panákem

Výsledkově jsme letos nad očekávání dobře v Českém poháru open, 6.místo je velice pěkný. Na páté Hájosovce ztrácíme pouhých 6 bodů. Proti tomu v poháru veteránů jsme na 4.místě a to snad i horší být nemohlo. Zase je to o jen 14 bodů a zase Hájos Racing Team. 

Celkově je cítit ten trvající pokles zájmu lidí o závody v raftingu. Holky jsou v hluboké krizi a chlapi na úbytě.

 

ja.jpg

   zamyšlení ježka  M.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA