Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČERŤÁKY 2016, ČP R4,R6 sjezd

22. 8. 2016

Vltava – Lipno – Rio Park 2016

Čtvrtek 18.8. : Ve stejné sestavě jako minulý týden se vydáváme pod Lipenskou přehradu. Takže  Mára, Tom a Míra. Tentokrát ale s přízní počasí. Mírně větší zájem je poznat hned na parkingu. Voda teče jako minule, tedy od 10 hodin a je to opět 15 kubíků. Na vodě je to ale bezvadný. Dopolední ježdění zahrnuje 5 jízd. Odpolední blok má jízdy 4 na slalomu, poslední na Prokopa. Nádherný svezení. Spíme u Petra Putzera v půjčovně ve Vyšáku. Klid pohoda.

Pátek 19.8. : Voda poteče až odpoledne. Dopoledne se jdeme podívat na Rio Lipno park. Tahle „Monster“ akce je trochu rozporuplná a nejsme přesvědčeni o její prospěšnosti. Rozhodně to není můj šálek kávy.

 
print0050_a.jpg

 

Odpoledne se v rozšířené sestavě, dorazil Jackey a Vorel, pokoušíme o splutí od slalomu na Prokopa. Teď již na 21 kubících. První jízda je tragédie. Předpokládaný nápor zase překonal očekávání. Na další jízdy se to mírně uvolňuje. Ještě nás policie na nakládacím místě u Prokopa svou aktivitou přesvědčuje o skutečnosti, že pro běžného vodáka, je akce typu Rio, spíše komplikace. Tečku udělá podvečerní splutí na raftu přes Čerťáky. Až na lehký zaváhání v Okně je to naprosto pohodový sklouznutí, takový vodácký pohlazení.

Sobota 20.8. : Trochu se hejbe s programem. Pro nás dobrý, můžeme si to sjet dopoledne tréninkově s Bóčou, odpoledne pak budou dva sjezdy naostro. Vše přes Čerťáky. Dopolední jízda je v pohodě, jen doladit detaily. Tom jezdí na kyblíku Čerťáky. Mára a Jackey na plastu nad Prokopem. Závodní odpoledne na R4 začínáme kategorií open v sestavě Míra, Vorel, Jirka a Mára. Na Loučovicích trochu chyba, ale potom již celkem dobrý. Dlouhý dojezd na vyrovnávačku nás trochu přidusí. Je to 8.místo. Následující veteránské klání jedeme s Bóčou. Startujeme za Tritonem a od půlky je výrazně dojíždíme. Vyvrcholí to nad cílem, když je po nekonečném boji předjíždíme. Na „Masters“ ztrácíme 8 sec. Dobrý výsledek, 2.místo. Zaslouženě si dáváme Zubra a chleba se sádlem.

 
lipno-2016.jpg

 

Neděle 21.8. : Počasí se totálně změnilo. Prší. Veteránský R6 se jedou nahoře do Loučovic. Do tradiční posádky s kaplickejma - Míra, Vorel, Jirka, Pavel a Bóča nastupuje tentokrát Jackey. Peřeje se nám jedou ještě dobře, ale oba voleje jsou nekonečný. V Loučovicích chybujeme, pěkná vyjížděčka do sjezdu rozhodně nepatří. Škoda, ale konečný výsledek to asi neovlivnilo, jenom dojem je pokažený. Ze dvou startujících posádek jsme ta horší, ale druhé místo je slušný výsledek. 

Trochu na prudko se rozbíháme v cíli, ale to zde bývá. Mára a Míra si jdou ještě zkusit kyblíky nad Prokopa. V poledne máme vodácký program tohoto víkendu kompletně vyčerpán. Ještě si přidáváme jako nášup sjezdaře na Loučovické peřeji.

Tak takové bylo letošní Lipno s nálepkou „Rio“ z perspektivy postaršího ježka.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář