Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

VZNIK JEŽEK TEAMU

V průběhu roku 1998 se v oddílu kanoistiky SK vytvořila skupina vodáků, která chtěla zkusit novou šanci na závodech raftů.
Vytvořit novou posádku, jim umožnil mateřský oddíl kanoistiky SK, když zakoupil člun Colorado.
V první posádce byli Míra Krechler, Robert Šimánek, Radek Sokol a Leoš Novák. Hned na dalších závodech se přidal Jindřich Krejčí a v dalším roce Petr Tomek.
V této době byly raftové závody ještě organizovány po dvou liniích. Raftaři ve SVoČRu ale jasně převálcovali Svaz kanoistiky, který o novou disciplínu nejevil příliš velký zájem.  Do SVoČRu se tato skupinka přihlásila na podzim 98 přesto,že v oddílu kanoistiky to nevyvolalo žádný zájem.
Celý rok 1999 se Klub raftařů RSKO Jihlava účastnil závodů v barvách SK Jihlava. Bohužel pro rozpory uvnitř oddílu kanoistiky SK, došlo v následujícím roce k odpojení raftařů od SK a k faktickému osamostatnění. Vznikl tak JEŽEK TEAM, což je název závodní posádky. V činnosti nás podpořil jihlavský pivovar Ježek.
Přesto se RSKO - raftová společnost kanoistického oddílu - nikdy neodpoutala od loděnice. Vznik byl posvěcen na výročním hodnocení oddílu kanoistiky a i oficiální sídlo klubu je na loděnici U Českého Mlýna.
 

Takto je počáteční zrod zaznamenán v kronice kanoistického oddílu :

Po letošní prubířské sezóně a protože oddíl zakoupil raft dochází k jakési zlomové situaci. Trochu složité poměry v závodním raftingu v Česku a chuť vklínit se mezi schopné aktéry této scény nám velí ,vyřešit i administrativní složitosti a vstoupit do tohoto kolotoče. V rámci schůze je přednesen náš požadavek přičlenit se i k organizaci SVoČR a tím v podstatě legalizovat činnost. Věc je sice přijata s pochopením , ale současně i bez většího zájmu. Zůstává jen u několika jedinců, kteří jsou již do věci zasvěceni. Vzhledem k tomu , že se jedná o důležitý krok , který může mít i v budoucnu značný dopad na strukturu činnosti oddílu, je tento nezájem jen těžko pochopitelný. Vzniká tedy samostatná skupina , klub naftařů, „Raftová společnost kanoistického oddílu“ Reg.č. SVoČR 142. Tento klub chce působit v rámci oddílu a nijak nenarušit , ale nadále podporovat závodní činnost oddílu kanoistiky SK Jihlava.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář