Jdi na obsah Jdi na menu
 


EUROPEAN RAFTING CHAMPIONSHIP R4 2018 SLOVAKIA

11. 7. 2018

Čtvrtek 28.6. : Je to jistý, Jirka nejede. Nemoc ho prostě na ME v Čunovu nepouští. Začíná kolotoč telefonátů, jak dál. Nakonec angažujeme Pavla Putzera. Svaz nám vyhoví a tak to bude snad dobrý.

Pondělí 2.7. : Odjíždíme s mírným zpožděním, máme velkou rezervu. Dálnice nás kupodivu neblokuje a cestu na kanál Divoká Voda u Čunova trefujeme napoprvé, asi dobrá navigace. Tady to již žije, od rána probíhají tréninky. V podvečer přijede i Pavel a jsme kompletní. Sestava tak je Petr Tomek, Miroslav Krechler, Robert Šimánek a Pavel Putzer. Trénink masters je dle harmonogramu poslední, od 19 hod. Je to velice zajímavé. Čluny, pro nás zcela neznámé, jsou nižší, takže se hodně řežou, nejedou, jsou pomalé. Než se s tím trochu srovnáme je po hodině tréninku.

Úterý 3.7. : Dopoledne dáváme výlet na bruslích. Je to asi 20 km směrem na Bratislavu. Asfalt není kvalitní, trochu monotóní, ale dobrý. Dneska je na pořadu trénink sprintu. Dáváme šest pokusů a je to hodně poučný. Ani jednou to nevyšlo dobře. Pomohl nám i David Lisický, šéf české výpravy. Měři mám průjezdy a poradí s technikou. Večer opět grill. Šímá to má zmáklý, to je fajn. Večer je zahájení „ME IRF Slovakia R4 – 2018 “. Trochu řečí a hodně folklóru.

Středa 4.7. : Volný den. Závodí junioři, ve sprintu a H2H. Další horký den. Sprinty nepřináší nic nového, ale nový formát H2H se předvádí ve své nepřipravenosti. Rozpory v hodnocení rozhodčími, nejasnosti u závodníků. Je to nevyzkoušené, zaimprovizované a některé posádky doplácí na nevyjasněnosti v objíždění tzv. bójky, která je zhotovená z dvou brankových tyčí a kanystru, spojených v jeden celek. Hodně vzplanuly vášně a k regulérnosti závodu to mělo hodně daleko.

Čtvrtek 5.7 : Sprinty masters začínají dnešní program. Startujeme jako první mezi muži. Stopu jedeme celkem dobrou, ale několik chybných detailů nás něco stojí. Je z toho nakonec 3.místo. Je to dobrý. Do odpoledního programu H2H máme za soupeře GBR-2. Co je pro H2H povoleno a co zakázáno je vyřešeno. Hned na startu je vyřešíme a pak jedeme velice pěknou jízdu. V boji o finále jedeme proti CZE-1. Na startu nás dávají, ale nebalíme to. Hned v první vyjížděčce jdeme do nich. Ze souboje vyjíždějí první a tak to zůstalo až do cíle. Následuje bnomba. CZE-1 jsou penalizováni za špatný průjezd ubojované první branky. Vše potvrdilo video. Jedem finále proti Slovensku-1. Hned v nájezdu se nacpeme před ně a pak to přes několik ataků v obou protivodkách ustojíme. Je to vítězství. To je paráda. Vyhlášení si náramně užíváme, je v jídelním stanu. Zahnal nás tam déšť.

Pátek 6.7. : Na programu jsou slalomy. Jedem v odpoledním bloku. Trať vypadá dobře, bude to o čisté jízdě. Slováci to zde znají a je to poznat. Nám to nějak nejede, není to OK. S první jízdou není spokojenost, sice třetí místo, ale to asi nebude stačit. Druhá jízda je jiná, ale na SVK-1 to nestačí a CZE-1 potvrdili očekávané. Další 3.místo. S bednou vládne spokojenost. Zážitkem dne je druhá jízda CZE-1 v závodu open. Skvělá technika a brutální síla v jednom. Přes den bylo pěkně, ale večer se na kanál dostaví i bouřka, vítr a déšť.

Sobota 7.7. : Poslední disciplína, sjezd. Tento maraton se jede 4x po kanálu. Startuje se hromadně na laguně a je třeba objet dvě bójky a dojet k výběhu. Následuje asi 80m výběh s raftem do kopce na hranu rozpádlovacího kanálu, přičemž do kanálu se posádka musí dostat sešoupnutím po koberci ze dvou metrů. Máme to mírně nacvičené a tak to snad nebude problém. Potom je třeba dopádlovat k vjezdu do kanálu. Po absolvování kanálu se musí objet vzdálenější bójka a znovu z raftu a hurá do kopce. Vlastní start se nám hrubě nepovedl. Bitva o druhé místo vyznívá v náš neprospěch. Od druhé bójky je to vyrovnaný boj který vyústí ve tlačenici při výstupu, kde se ocitáme až na 4.místě. Na prvním nasedání se dobře natlačíme nad RUS-1 a sešoupnutím je překonáváme. Na pádlovacím kanálu máme navrch na SVK-2 a dostáváme se na druhé místo za CZE-1. První výjezd na lagunu je sice trochu dramatický, ale od této chvíle ostatním mírně odjíždíme a trpělivě najíždíme vteřinky. Ve třetím kole jedeme asi nejlépe a již není pochyb. Čtvrtým to potvrdíme. Perfektní. V úmorném vedru je životně důležitý mít zajištěný polévací servis na výběhu. Ten funguje dobře a díky všem za něj. Výborné bylo i hlášení mezičasů od Vráti. Druhý místo ve sjezdu nám zajišťuje i druhý místo v kombinaci. Nádhera. Každý závod tak to cinklo. Závěrečné vyhlášení je až večer, odpouštíme si párty a doma jsme s půlnocí.

zaznamenal Míra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Honza Krejčí, 13. 7. 2018 7:32)

Velká gratulace !!!